Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zvolit zápas, kliknout, vsadit. Zájem je velký, opět však hrozí zákaz

Sázky po internetu byly v Česku legalizovány v lednu. | foto: Reuters

14 2009
Vydělal jste spoustu peněz několika údery do klávesnice, aniž jste se zvedl ze židle? V tom případě jste: a) klavírní virtuos b) úspěšný sázkař po síti. První z činností lze v Česku provozovat legálně od nepaměti, druhou od 5. ledna: pět tuzemských sázkových kanceláří – Fortuna, Chance, Sazka, Synot Tip a Tipsport – ji za velkého zájmu začalo nabízet s posvěcením ministerstva financí.

"Jen za první týden jsme měli 9 000 registrovaných klientů, nyní je tento počet o stovky, možná i tisíce větší, s čímž jsme spokojeni," říká Tomáš Bahník z Fortuny.

Víceméně totéž tvrdí i mluvčí konkurenčních sázkovek. Jejich optimismus potvrzuje i anketa na webu společnosti Chance: podle ní nechce využít novou službu jen devět procent z 1 966 hlasujících, kteří se vyjádřili do úterní 18. hodiny.

Kanceláře cítí, že se jim na internetu otevřel nový prostor k zisku. Některé proto investovaly do masivních reklamních kampaní, lákají také na systém bonusů, jako je sázení 24 hodin denně a nižší manipulační poplatek. Nejatraktivnější prémií jsou samozřejmě peníze za registraci.

Napište své postřehy k on-line sázení

Podělte se s ostatními čtenáři o své zkušenosti

Tipsport dává za jistých podmínek až 2 000 korun, stejnou částku nabízí i Sazka.

Právě Sazka stojí za nejdiskutovanějším činem: v rámci marketingu nabídla sázejícímu za jeho stovku 2 000 bodů, které však šlo bez rizika proměnit v takřka stejnou částku v korunách. Stačilo, abyste dali shodně 1 000 bodů na vyrovnaný kurz (kupříkladu na výhru i prohru vybraného tenisty v kurzu 1,8:1) a měli jste jistých 1 800 korun.

Vypadá to jako prodělečná hloupost, to však Zdeněk Zikmund, mluvčí Sazky, odmítá: "Byl to pečlivě naplánovaný krok k získání sázkařů a počítal s vyššími investicemi. Teď už jsme pravidla pozměnili, protože akce splnila účel."

Velká množina sázkařů dávala na zápasy peníze po síti i v minulosti a to prostřednictvím zahraničních serverů. Prosázeli na nich podle odhadů až čtyři miliardy korun, stát z toho přitom neměl ani haléř.

"Lidé z ministerstva financí si uvědomili, že zákazem internetového sázení připravují republiku o miliony korun na odvodech," vysvětloval včera generální ředitel Tipsportu Petr Knybel v on-line debatě se čtenáři iDNES.cz, proč mohly na internet i české kanceláře.

Možná však jen krátkodobě: pokud se podaří prosadit novelu zákona, navrženou a schválenou Senátem, bude tento druh sázek od roku 2010 opět zakázán.

Na to, jak vše nakonec dopadne, zatím po internetu ani jinak sázet nelze.Další z rubriky

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Najdete na iDNES.cz