Z výtěžku budeme odvádět stovky miliony obcím, slibují loterijní firmy

PROVOZOVATELÉ LOTERIJNÍCH SYSTÉMŮ VZKAZUJÍ: Odmítáme chaotické změny politiků o regulaci či dokonce zrušení toho, čemu populisticky říkají hazard. | foto: Profimedia.cz

4 2010
Provozovatelé loterijních systémů se spojují, aby koordinovaně čelili připravovaným legislativním změnám. Začátkem týdne se jednadvacet společností rozhodlo založit Sdružení provozovatelů centrálních loterijních systému (SPELOS), které má lákavou nabídku: budeme odvádět stovky milionů městům a obcím.

"Chceme dokázat, že v našem podnikání není nic netransparentního. Hlásíme se k zásadám společenské odpovědnosti včetně ochrany mladistvých před možnými nepříznivými vlivy nezodpovědného hraní," uvedl pro iDNES.cz Jiří Hrabovský, který zatím komunikuje jménem sdružení.

SPELOS vzniká v době, kdy politici nabízejí nové a nové návrhy změn loterijního zákona.

Čísla, ruleta, hazard - ilustračníNávrh lidovců

Poslanci dali šanci návrhu KDU-ČSL

"Chceme být partnerem pro odborný dialog. Jediné, co odmítáme, jsou chaotické snahy některých politiků, kteří v poslední době předložili zákonodárcům několik legislativních návrhů na regulaci či dokonce zrušení toho, čemu populisticky říkají hazard," poznamenal Hrabovský.

Sdružení ještě není ani zaregistrované na ministerstvu vnitra a už drží trumf, který by na politiky mohl platit. Účastníci schůze, která proběhla v pondělí v Uherském Hradišti, navrhli odvádět část výtěžku přímo městům a obcím.

Prohrál penízeTest závislosti na hraní

Dvacet otázek od Gamblers Anonymous

"Signatáři memoranda reprezentují devadesát procent segmentu loterijního trhu, šlo by tak o příspěvky v řádech stamilionů korun," uvedl Hrabovský.

SPELOS, které má do dvou týdnů najít vhodného kandidáta na pozici výkonného ředitele, sdružuje pouze provozovatele loterijních systémů, ne provozovatele kurzových sázek. Ti už totiž víc než tři roky mají Asociaci provozovatelů kursových sázek.

Autor:

Další z rubriky

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Najdete na iDNES.cz