Pokerová elita včetně Staszka míří do Prahy. Na turnaj láká Hanychová

WPT 2012. Stejně jako loni Praha hostí v prosinci prestižní pokerový turnaj. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

21 2012
České hlavní město hostilo na podzim dvě velká (a úspěšná) tenisová finále, v prosinci do Prahy přijedou nejlepší pokeroví hráči světa. Na turnaj Světové série by měl přijet i nejznámější český karetní hráč Martin Staszko z Třince.

World Poker Tour je jednou z nejprestižnějších pokerových sérií. A letos se už podruhé profesionálové z celého světa představí v Praze. Turnaj se odehraje od 3. do 9. prosince v rozsáhlých prostorách kasina hotelu Corinthia Towers.

Hrát by se mělo až na 80 stolech. K tomu, abyste si k jednomu z nich sedli, musíte složit takzvaný buy-in. Vklad je letos 3 300 eur, což v přepočtu činí zhruba 82 500 korun. Ještě existuje možnost kvalifikovat se přes stránky pořadatele PartyPoker.com.

Kromě tučné finanční odměny budou hráči soutěžit o novou trofej, putovní Pohár šampionů WPT. Také tradiční náramek pro vítěze byl částečně nahrazen novým exkluzivním výrobkem.

Očekává se, že pražský turnaj naláká pokerové hvězdy ze světa i z domova. Hrát by měl i český boháč Martin Staszko, který loni v listopadu byl ve finále Světové série v Las Vegas druhý a odvezl si zhruba 98 milionů korun.

Finálový stůl mohou fanoušci pokeru vidět v neděli 9. prosince od 13 hodin v živých přenosech na internetu.

Hráčům tak lidé uvidí do karet a mohou třeba odkoukat něco z jejich umění. Komentovat finálové dění bude novinář a pokerový odborník Luděk Staněk.

CELEBRITY NA POKERU. Modelky Agáta Hanychová (vlevo) a Hana Mašlíková

CELEBRITY NA POKERU. Modelky Agáta Hanychová (vlevo) a Hana Mašlíková propagovaly pražský pokerový turnaj Světové série, který se koná v prosinci.

Dorazí také tenista Becker, hrát bude i "Buffon"

Pokerové turnaje jsou většinou ve znamení luxusu, rozličných postav za stoly, pekelného soustředění při hře a také se kolem nich "motají" celebrity. Sportovci, herci i zpěváci si rádi populární karetní hru vyzkouší a někteří se turnajů účastní přímo.

Jako třeba slavný německý tenista Boris Becker, který by měl za pokerem do Prahy dorazit znovu i letos.

Jednou z tváří pražské WPT 2012 je česká modelka Agáta Hanychová. Také ona poker v rámci turnajů známých osobností občas hraje.

Turnaj se zřejmě zúčastní i Buffon. Nejde však o známého fotbalového brankáře Gigiho, ale "Buffon" je přezdívka Matyáše Polocha, manažera pořádajícího kasina.

Autor:


Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.

Najdete na iDNES.cz