Pokerová elita včetně Staszka míří do Prahy. Na turnaj láká Hanychová

WPT 2012. Stejně jako loni Praha hostí v prosinci prestižní pokerový turnaj. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

21 2012
České hlavní město hostilo na podzim dvě velká (a úspěšná) tenisová finále, v prosinci do Prahy přijedou nejlepší pokeroví hráči světa. Na turnaj Světové série by měl přijet i nejznámější český karetní hráč Martin Staszko z Třince.

World Poker Tour je jednou z nejprestižnějších pokerových sérií. A letos se už podruhé profesionálové z celého světa představí v Praze. Turnaj se odehraje od 3. do 9. prosince v rozsáhlých prostorách kasina hotelu Corinthia Towers.

Hrát by se mělo až na 80 stolech. K tomu, abyste si k jednomu z nich sedli, musíte složit takzvaný buy-in. Vklad je letos 3 300 eur, což v přepočtu činí zhruba 82 500 korun. Ještě existuje možnost kvalifikovat se přes stránky pořadatele PartyPoker.com.

Kromě tučné finanční odměny budou hráči soutěžit o novou trofej, putovní Pohár šampionů WPT. Také tradiční náramek pro vítěze byl částečně nahrazen novým exkluzivním výrobkem.

Očekává se, že pražský turnaj naláká pokerové hvězdy ze světa i z domova. Hrát by měl i český boháč Martin Staszko, který loni v listopadu byl ve finále Světové série v Las Vegas druhý a odvezl si zhruba 98 milionů korun.

Finálový stůl mohou fanoušci pokeru vidět v neděli 9. prosince od 13 hodin v živých přenosech na internetu.

Hráčům tak lidé uvidí do karet a mohou třeba odkoukat něco z jejich umění. Komentovat finálové dění bude novinář a pokerový odborník Luděk Staněk.

CELEBRITY NA POKERU. Modelky Agáta Hanychová (vlevo) a Hana Mašlíková

CELEBRITY NA POKERU. Modelky Agáta Hanychová (vlevo) a Hana Mašlíková propagovaly pražský pokerový turnaj Světové série, který se koná v prosinci.

Dorazí také tenista Becker, hrát bude i "Buffon"

Pokerové turnaje jsou většinou ve znamení luxusu, rozličných postav za stoly, pekelného soustředění při hře a také se kolem nich "motají" celebrity. Sportovci, herci i zpěváci si rádi populární karetní hru vyzkouší a někteří se turnajů účastní přímo.

Jako třeba slavný německý tenista Boris Becker, který by měl za pokerem do Prahy dorazit znovu i letos.

Jednou z tváří pražské WPT 2012 je česká modelka Agáta Hanychová. Také ona poker v rámci turnajů známých osobností občas hraje.

Turnaj se zřejmě zúčastní i Buffon. Nejde však o známého fotbalového brankáře Gigiho, ale "Buffon" je přezdívka Matyáše Polocha, manažera pořádajícího kasina.

Autor:

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz