Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak z krize? Zadlužený řecký kadeřník vsadil drobné a vyhrál miliony

Z CENTŮ MILIONY. Řecký kadeřník měl štěstí v hazardní hře na internetu vsadil drobné a bral miliony. | foto: Reuters

16 2012
Řecko je na pokraji bankrotu, obyvatelé se bouří, zaměstatnaci stávkují. Minimálně jeden řecký občan je však v těchto dnech docela spokojený. V internetové loterii vsadil kadeřník jménem Charalampos dvacet centů a bral vysoký jackpot.

Řecký kadeřník zkusil štěstí v pětikolové on-line hazardní hře Dragon's Hoard (v překladu dračí poklad), kterou provozuje společnost bwin. Vsadil pouze dvacet centů (v přepočtu pět korun) a vyhrál 826 127 eur, což je v přepočtu přes 20 milionů korun.

"Jsem z toho nadšený, nemůžu ani popsat, jakou jsem měl radost, když jsem se dozvěděl o své výhře. Zpočátku mi připadalo neuvěřitelné, že jsou ty peníze opravdu moje," vyprávěl šťastný Charalampos po vítězství.

Peníze použije na splacení dluhů, koupí si dům a bude cestovat. Podle bwinu je jeho výhra jednou z největších za posledních několik let na online sázení.

Trochu paradoxní je, že zpráva přichází v době, kdy se Evropská unie snaží gambling na internetu výrazně omezit. Na konci října Evropská komise vydala akční plán, který by měl on-line hraní hazardních her regulovat.

Akční plán si dává za cíl sladit pravidla jednotlivých členských států s předpisy Evropské unie, prohloubit spolupráci jednotlivých úřadů a chránit před hazardem děti a závislé osoby. Dokument navíc počítá s tím, že se zabrání podvodům, nelegálním sázkám a praní špinavých peněz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze