Výsledek El Clásika 5:0 uhodlo jen pár sázkařů. Vklad se jim znásobil stokrát

RADOST KAPITÁNA. Carles Puyol z Barcelony se raduje z vysokého vítězství. | foto: AP

1 2010
Přesný výsledek pondělního fotbalového zápasu Barcelona - Real Madrid, který skončil 5:0, uhodlo jen pár českých sázkařů. Některé sázkové kanceláře dokonce tuto možnost ani neměly v nabídce.

"Přesných tipů pět nula jsme přijali jen pět. Sázkaři se dokonce na našem chatu podivovali, jak na to někdo vůbec mohl vsadit," poznamenal Jiří Hadrava z tiskového oddělení Tipsportu. "Nebyly to ale nějaké vysoké částky, nejvíc za sto korun."

Stokoruna ovšem v tomto případě stačí. Kurz před zápasem se totiž na tento výsledek vyšplhal na 100,00. To znamená, že sázející vyhrál deset tisíc korun.

"Byl to tak nepravděpodobný výsledek, že jsme ho ani neměli v nabídce. Pokud někdo předpokládal, že zápas skončí pět nula, mohl vsadit na ´ostatní výsledky´, na které byl kurz 2,60. Přijali jsme na to dohromady zhruba dvacet tisíc korun," uvedl Petr Šrain, tiskový mluvčí Fortuny.

U menších sázkových kanceláří se stalo i to, že si u nich na výsledek 5:0 vůbec nikdo nevsadil. To je případ třeba Sazky: "Ano, nejvyšší výsledek, který si u nás někdo dal na tiket, byl čtyři nula pro Barcelonu," přiznal Zdeněk Zikmund ze Sazky.

Na sázkařích tipujících přesný výsledek tedy sázkové společnosti vydělaly. Jinak pro ně ale El Clásico tak slavné nebylo. Výhru Barcelony totiž tipovaly tři čtvrtiny sázkařů. A také se našlo hodně lidí, kteří uhodli, že padne dost gólů, byť původně předpokládali, že se trefí i Real Madrid.

Autor:


Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Najdete na iDNES.cz