Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhrožovali mu zbraní, tak ovlivňoval zápasy. Obránce si teď vyslechl trest

PRVNÍ TREST. Pětadvacetiletý Marcel Schuon si fotbal nezahraje skoro tři roky.

1 2010
Jako první se přiznal, jako první si vyslechl trest. V německém sázkařském skandálu začaly padat první tresty, i když zatím nejde o organizátory monstrózního zločinu.

Skandál vypukl loni na podzim. Policii se po celé Evropě (ale hlavně v Německu) podařilo zadržet vůdce sázkařského gangu.

Krátce poté se přihlásil první fotbalista, který přiznal, že se na podvodech podílel. "Vydírali mě, strašili," říkal v prosinci Marcel Schuon pro New York Times. "Ten člověk mi tvrdil, že si mě najde všude, kamkoliv přijdu. Měl jsem strach, protože jsem věděl, že má zbraň." (viz hráčova zpověď)

Připomeňte si

Přečtěte si články, které už ke skandálu vyšly

Německý svaz teď obránce, který dřív působil i ve Stuttgartu, potrestal zákazem činnosti na dva roky a devět měsíců. Ve zdůvodnění trestu stojí, že Schuon byl ochotný ovlivnit čtyři zápasy Osnabrücku ve druhé lize.

Padl tak první trest od loňského vypuknutí aféry, největší v evropské historii. Čtyři zápasy jsou ovšem jen zlomek z víc než dvou set, které vyšetřovatelé označili za zmanipulované. Podle zpravodajského serveru Bild.de jen v Německu sázkařský gang ovlivnil 53 utkání ("vede" Turecko s 74).

Je tak jasné, že další tresty budou následovat. A vynášet je začnou i civilní soudy, ne jen disciplinární komise. Podle Spiegel Online je v současné chvíli ve vazbě osm podezřelých.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze