Vyhráli rekordní jackpot, ale ještě si pro něj nepřišli. Čeká na ně 91 milionů eur

Výherci správně zaškrtli čísla 19, 43, 45, 34, 11. | foto: Profimedia.cz

9 2009
Představte si tuto situaci: vsadíte si v loterii, vyhrajete rekordní částku, ale o peníze se nepřihlásíte. Přesně to se teď stalo ve Velké Británii.

V pátečním jackpotu vyhráli dva lidé dohromady 91 milionů liber, což je asi 2,6 miliardy korun. I když si částku musí rozdělit, oba se mohou chlubit nejvyšší odměnou v historii britského sázení.

Jenomže až do neděle se o výhru nikdo nepřihlásil.

"Máme připravené šampaňské, abychom s nimi mohli rekordní výhru oslavit," uvedl podle švédského internetového magazínu Aftonbladet mluvčí loterijní společnosti. "Očekáváme, že se tento týden ozvou."

Sázková společnost Camelot uvedla, že v pátečním tažení loterie EuroMillions dva sázkaři vyhráli shodně 45,5 milionu liber (1,3 miliardy korun). Vítězná čísla byla 19, 43, 45, 34 a 11, dodatková čísla Lucky Star pak pět a devět.

Britský sázkařský rekord dosud držela bývalá pracovnice pošty, která v roce 2007 vyhrála 35 milionů liber. V loterii EuroMillions, která se hraje v devíti evropských zemích, drží rekord jistý španělský sázkař. Letos v květnu vyhrál jackpot ve výši 126 milionů eur (3,2 miliardy korun). -čtěte Ve Španělsku padla rekordní výhra

Kromě Británie a Španělska se loterie EuroMillions hraje v Irsku, Francii, Portugalsku, Rakousku, Švýcarsku, Belgii a Lucembursku.

Rekordní částka byla ve hře také v české loterii Sportka. V neděli se hrálo o 128,9 milionu korun. Z toho 58,9 milionu tvořil jackpot a 70 milionů prémie. Zatímco jackpot padl, prémie odolala. -čtěte Šťastlivec vyhrál 59 milionů ve Sportce, rekordní prémie odolala

Autoři: ,

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Dětská fantazie vs. realita dospělých: Máme děti ve fantazírování brzdit, nebo podporovat?
Dětská fantazie vs. realita dospělých: Máme děti ve fantazírování brzdit, nebo podporovat?

Bujná fantazie k dětem neodmyslitelně patří. Její používání znamená, že vývoj probíhá v pořádku. Kromě toho je důležitá pro rozvoj slovní zásoby a pro celkovou kreativitu. Jak tyto kvality u svých potomků podporovat? A je potřeba je někdy i usměrňovat?

Najdete na iDNES.cz