Vyhrála sto tisíc korun: Nečekala jsem, že se na mě usměje štěstí

Paní Halina (uprostřed) se raduje z výhry 100 tisíc korun. | foto: Fortuna

31 2011
Vlastně šla jen na nákup do jednoho pražského supermarketu, ale domů se vracela se sto tisíci korunami v kapse. Při té příležitosti si totiž koupila los, na který vyhrála. "Nečekala jsem, že se na mě usměje štěstí," říká výherkyně.

V Česku žije pět let. Do Prahy se přestěhovala z Ukrajiny, odkud pochází. Jmenuje se Halina. To jsou veškeré osobní informace, které ze zákona mohla sázková společnost Fortuna zveřejnit.

"Prodavač v obchodě mi nabídl několik losů loterie Zlatá rybka a já se rozhodla, že zkusím štěstí. Vyhrála jsem stovku, kterou jsem proměnila za další stokorunovou výhru. A pak už jsem byla jenom překvapená, když jsem vyhrála sto tisíc korun," popisovala výherkyně.

Peníze už paní Halina převzala. V pondělí odpoledne je dostala z rukou Martina Illnera, ředitele Loterie Fortuna, a Jozefa Janova, předsedy dozorčí rady společnosti Fortuna Entertainment Group.

"Co s výhrou udělám? Už jsem o tom přemýšlela a jeden nápad mám. Ale nechci ho prozradit, protože bych pak nepřekvapila své nejbližší," uvedla výherkyně.

Fortuna vydala půl milionu losů loterie Zlatá rybka. Hra je nastavená tak, aby vyhrával každý čtvrtý soutěžící. Hlavní výhru dva miliony korun ještě nikdo nezískal.

"Pokud si dobře vybavuji z pohádky, zlatá rybka splnila tři přání. Ještě tedy zbývají dvě. Proto tento los nebyl poslední, který si ve Zlaté rybce koupím," přikyvovala výherkyně z Prahy, že se dvoumilionový los pokusí najít i ona.

Autor:

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Najdete na iDNES.cz