Vyhraje Velkou pardubickou Váňa posedmé? Šanci má, říkají bookmakeři

ADEPT NA VÍTĚZSTVÍ. Josef Váňa i letos patří mezi favority. Vyhraje 120. ročník Velké pardubické? | foto: Radek Kalhous, MAFRA

7 2010
Je mu už sedmapadesát let, Josef Váňa přesto patří mezi největší favority víkendové Velké pardubické. Pokud opravdu vyhraje, ovládne nejslavnější český dostih posedmé v kariéře.

Největším favoritem ovšem Váňa se svým Tiumenem není. Podle vypsaných kurzů by měl jubilejní 120. ročník vyhrát talentovaný Bremen Plan, na kterého lze sázet v kurzu 3,00.

Hnědák Bremen Plan trenéra Radka Holčáka vyhrál v červnu zcela suverénně druhou kvalifikaci. "Tak kvalitního koně jsem dlouho neměl. Je v něm obrovský potenciál," řekl tehdy Holčák. "Bremen Plan však půjde Velkou poprvé, což vidím jako hendikep," doplnil trenér. (viz předchozí článek)

Jinak i kurzy potvrzují Váňova slova o tom, že nadcházející závod by měl být velmi vyrovnaný. "Troufám si říci, že takovou vyrovnanost favoritů pár let zpátky nepamatuji," řekl dokonce Váňa. (viz článek o Váňovi)

Sázky, sázení, tiketChat

Pište si s ostatními čtenáři iDNES.cz o kurzových sázkách ve speciální diskuzi o sázení. Pochlubte se třeba pořádnou výhrou!

Legendární žokej je s Tiumenem ve společnosti dalších tří koní jako druhý největší favorit závodu. Kurz 6,00 na výhru mají také dvojnásobná vítězka Sixteen, Amant Gris, který vyhrál předloni, ale kvůli chybě žokeje byl diskvalifikován, a Mandarino.

Mezi kandidáty na výhru bookmakeři společnosti Betino rovněž počítají s Aspirantem (8,00) a také s Valldemosem (12,00).

Největším překvapením by bylo vítězství některé ze dvou žen na startu. Martina Růžičková má s Rubínem kurz 150,00 a Lucie Baluchová s Ligretou 100,00. "Někdy může vyhrát i outsider, ale ženské vítězství je asi nereálné," konstatovala Baluchová. (viz předchozí článek o ženách na Velké pardubické)

O letošní ročník je velký zájem a očekává se návštěva přes 35 tisíc diváků, což může znamenat i velký objem sázek. Loni se na Velkou pardubickou prosázelo na 2,4 milionu korun, za celý dostihový den pak 4,8 milionu.

Kdo vyhraje 120. Velkou pardubickou

Čtyři dny do startu

Bremen Plan (Pol./ž. Jiří Kousek) - 3,00, Amant Gris (Fr./ž. Marek Stromský) - 6,00, Mandarino (ž. Jaroslav Myška) - 6,00, Sixteen (Fr./ž. Josef Bartoš) - 6,00, Tiumen (Pol./ž. Josef Váňa st.) - 6,00, Aspirant (Pol./ž. Jan Faltejsek) - 8,00, Valldemoso (ž. Dušan Andrés) - 12,00, Juventus (Pol./ž. Jan Korpas) - 14,00, Lirain (ž. Josef Váňa ml.) - 14,00, Baggio (Pol./ž. Jaroslav Brečka) - 20,00, Jung (Pol./ž. Bohuslav Mátl) 25,00, Kobuz (Pol./Libor Šimůnek) - 30,00, Teresina (Něm./ž. Marcel Novák) - 40,00, Bejrut (Pol./ž. Pavel Kašný) - 40,00, Mr. Big (Ir./ž. Noel Fehily) - 40,00, Teviot (ž. Luboš Urbánek) - 40,00, Il en Reve (Fr./ž. Kenneth Whelan) - 60,00, Lakreg (Martin Liška) - 100,00, Ligreta (Lucie Baluchová), Rubín (Martina Růžičková) - 150,00.
Zdroj: betino.cz

Autoři: ,


Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz