Věrný fanoušek na titulu Plzně vydělal. Vsadil na ni, když byla outsider

Petr Lindmajer | foto: MF DNES

23 2011
Za dvě stovky investované na podzim dnes vyinkasuje fanoušek plzeňských fotbalistů Petr Lindmajer čtyři tisíce korun. Je to odměna za oddanost svému klubu. V historický úspěch věřil už v době, kdy Viktoria ještě zdaleka nebyla favorit. Vsadil si na nic loni v létě teprve po třetím kole soutěže. Tehdy byl kurs 20:1.

"Nedělal jsem to kvůli penězům, ale prostě jsem věřil, že titul vybojujeme," vysvětluje fanoušek Lindmajer.

Trenér Plzně Pavel Vrba už s medailí na krku v sobotu večer poznamenal, že na Plzeň byl v srpnu kurs stejný jako na kulhavého koně na startu Velké liverpoolské steeplechase.

Proč Lindmajer tedy klubu svého srdce tak věřil?

"To je jednoduché," usmívá se. "Už v loňské sezoně jsme hráli výborný fotbal, jenže hlavně na jaře jsme nedávali góly. Celkově to ale byla dobrá sezona a bylo vidět, že mančaft si začíná sedat," říká Lindmajer.

Co s výhrou? Kamarády pozve na pivo

Další věcí, která 61letého skalního fandu přesvědčila, byla atmosféra v týmu. "Jsem už v penzi a chodím na tréninky. Vidím tam, jaká jsou kluci parta. A jaká osobnost i normální člověk je Pavel Horváth. Byl jsem přesvědčen, že to ustojí," konstatuje Lindmajer.

Kdyby loni v srpnu vykládal, že titul získá Plzeň, asi by si většina lidí ťukala na čelo. Teď se ale směje on. Dnes si jde Petr Lindmajer pro výplatu výhry. Co se čtyřmi tisícovkami udělá? "Pozvu kamarády na pivo. Ale ty opravdové, ne ty, kteří se k člověku hlásí jen tehdy, když z toho něco mohou mít."

Lindmajer, přezdívaný už od mlada Škodovčička, podle dřívějšího názvu oblíbeného klubu, chodí fotbalové Plzni fandit už 52 let. "Nikdy jsem jí nepřestal být věrný. I když jsme hráli třeba čtvrtý flek v druhé lize."

Teď se mu splnil sen. Na památku si ze Štruncových sadů odnesl i kus trávníku, jehož poslední zbytky stejně včera ze stadionu kvůli rekonstrukci zmizely.

"Mám už doma kousek trávy z holandského Amsterdamu z Eura 2000 a také kousek ze Sparty, kde jsme loni vyhráli pohár. Tenhle je ale nejcennější." Teď Petr Lindmajer stejně jako další viktoriánští fanoušci zažije věc v Plzni nevídanou - uvidí, jak Viktoria bojuje o postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Jako tipér se šťastnou rukou by si měl v zájmu Viktorky vsadit na to, že to vyjde.

Autor:

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz