V rámci Sportky budou sázející nově hrát o Superjackpot

Sazka zavádí Superjackpot. | foto: Profimedia.cz

15 2010
Milovníci loterií mohou hrát novou hru. Společnost Sazka totiž zavádí takzvaný Superjackpot, který bude součástí Sportky.

Poprvé se o něj bude hrát při středečním losování 17. února. Na rozdíl od nepravidelně vypisovaných letních a zimních prémií Sportky se o Superjackpot bude hrát v každém losování. Jeho výše nebude stálá, ale bude záviset na objemu přijatých sázek.

Superjackpot tvoří vyšší z jackpotů v prvním nebo druhém tahu, navýšený o bonus podle objemu přijatých vkladů. Bude ho možné vyhrát v každém středečním a nedělním losování. Nebude-li dosaženo výhry, bonusová částka se převede do nejbližšího losování. Bonus je pro oba tahy společný, mohou ho tedy získat i výherci tahu s nižším jackpotem.

O Superjackpot a bonus budou, stejně jako v minulosti o prémii, hrát všichni sázející, kteří vsadí sázenku vyplněnou ve všech deseti sloupcích nebo systémovou sázku na 8 až 15 čísel včetně doplňkové hry Šance. Jeho výhercem se stanou ti z nich, kteří uhodnou všech šest vylosovaných čísel v tahu s vyšším jackpotem a koncové číslo jejich sázenky se bude shodovat s posledním číslem vylosovaným v doplňkové hře Šance.

Výhra prémie byla vázána na poslední dvojčíslí. Cena sázky stejně jako podmínky pro získání výhry v dalších pořadích zůstávají beze změny.

Číselná loterie Sportka se hraje od dubna 1957, v roce 1965 přibyl druhý tah a v roce 1995 druhé, středeční losování. Maximální výhra byla dlouhou dobu omezena. V roce 1961 mohli sázející vyhrát nejvýše 15 tisíc korun, v roce 1965 celkem 200 tisíc a v roce 1990 pak 500 tisíc. V roce 1991 byl limit maximální výhry zrušen a v roce 1993 byl zaveden jackpot, tedy že není-li dosažena výhra v prvním pořadí, částka se převádí do dalšího losování.

Dosud nejvyšší částku 112 931 592 korun vyhrál jediný sázející v srpnu 2003.

Na rekordní hodnotu 148 583 028 korun se jackpot vyšplhal v dubnu 2002, kdy se ale o výhru rozdělila dvojice sázejících. V loňském roce padl jackpot Sportky celkem pětatřicetkrát, v průměru přibližně každých deset dní.

Nejvyšší částka (80 920 289 korun) padla v srpnu a výherní sázenka byla podána v jižních Čechách.

Autoři: ,

Další z rubriky

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Najdete na iDNES.cz