Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V rámci Sportky budou sázející nově hrát o Superjackpot

Sazka zavádí Superjackpot. | foto: Profimedia.cz

15 2010
Milovníci loterií mohou hrát novou hru. Společnost Sazka totiž zavádí takzvaný Superjackpot, který bude součástí Sportky.

Poprvé se o něj bude hrát při středečním losování 17. února. Na rozdíl od nepravidelně vypisovaných letních a zimních prémií Sportky se o Superjackpot bude hrát v každém losování. Jeho výše nebude stálá, ale bude záviset na objemu přijatých sázek.

Superjackpot tvoří vyšší z jackpotů v prvním nebo druhém tahu, navýšený o bonus podle objemu přijatých vkladů. Bude ho možné vyhrát v každém středečním a nedělním losování. Nebude-li dosaženo výhry, bonusová částka se převede do nejbližšího losování. Bonus je pro oba tahy společný, mohou ho tedy získat i výherci tahu s nižším jackpotem.

O Superjackpot a bonus budou, stejně jako v minulosti o prémii, hrát všichni sázející, kteří vsadí sázenku vyplněnou ve všech deseti sloupcích nebo systémovou sázku na 8 až 15 čísel včetně doplňkové hry Šance. Jeho výhercem se stanou ti z nich, kteří uhodnou všech šest vylosovaných čísel v tahu s vyšším jackpotem a koncové číslo jejich sázenky se bude shodovat s posledním číslem vylosovaným v doplňkové hře Šance.

Výhra prémie byla vázána na poslední dvojčíslí. Cena sázky stejně jako podmínky pro získání výhry v dalších pořadích zůstávají beze změny.

Číselná loterie Sportka se hraje od dubna 1957, v roce 1965 přibyl druhý tah a v roce 1995 druhé, středeční losování. Maximální výhra byla dlouhou dobu omezena. V roce 1961 mohli sázející vyhrát nejvýše 15 tisíc korun, v roce 1965 celkem 200 tisíc a v roce 1990 pak 500 tisíc. V roce 1991 byl limit maximální výhry zrušen a v roce 1993 byl zaveden jackpot, tedy že není-li dosažena výhra v prvním pořadí, částka se převádí do dalšího losování.

Dosud nejvyšší částku 112 931 592 korun vyhrál jediný sázející v srpnu 2003.

Na rekordní hodnotu 148 583 028 korun se jackpot vyšplhal v dubnu 2002, kdy se ale o výhru rozdělila dvojice sázejících. V loňském roce padl jackpot Sportky celkem pětatřicetkrát, v průměru přibližně každých deset dní.

Nejvyšší částka (80 920 289 korun) padla v srpnu a výherní sázenka byla podána v jižních Čechách.

Autoři: ,


Další z rubriky

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Najdete na iDNES.cz