Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Rakousku se v loterii prodávají luxusní vily. Stačí mít 99 eur a štěstí

Dům, který můžete vyhrát ve slosování. Stačí koupit los | foto: www.villajackpot.com

21 2009
Luxusní dům za 99 eur? S trochou štěstí klidně. V Rakousku si v poslední době oblíbili nový způsob prodávání vil - prostřednictvím loterie. Princip je jednoduchý: stačí koupit alespoň jeden los a doufat, že právě vy drahý dům vyhrajete.

Traude Danielová loni v Rakousku prodávala luxusní vilu, ale nemohla najít kupce. A tak zkusila netradiční způsob - na internetu nabídla 9 999 losů, jeden za 99 euro. A lidé se chytli, během pár dní byly všechny losy v celkové hodnotě přes 989 tisíc eur (přibližně 26 milionů korun) prodané.

Luxusní vila

-vila, o kterou se nyní hraje, je v klidné části Jižních Korutan a byla postavena v roce 1993

-obytná plocha je přes 400 m²

-výhra kromě vily obsahuje i bazén, finskou saunu, zimní zahradu a tři automobily

-celková hodnota výhry je 1,2 milionu eur

-Kogoj na svých stránkách slibuje, že na slosování dohlédne renomovaný právník

Zdroj: www.villajackpot.com

"Odezva byla opravdu velká. Dostávala jsem e-maily z celé světa," citoval Danielovou internetový server nydailynews.com.

Tento způsob prodeje stojí na jednoduchém principu: většina lidí by si nikdy luxusní dům v hodnotě několika desítek milionů korun nemohla dovolit, ale takhle stačí mít štěstí a zámožným majitelem se může stát skoro každý.

Úspěchem Danielové se inspiroval Stanislaus Kogoj, který rovněž v Rakousku vlastní drahou vilu. Zvolil stejný způsob prodeje. Zvýšil ale počet losů za 99 euro - prodává jich 15 999. Na prodeji vily a tří automobilů v celkové hodnotě zhruba 1,2 milionu eur (asi 32 milionů korun) tak vydělá skoro 400 tisíc eur (to je zhruba 10 milionů korun).

Slosování se můžou zúčastnit i Češi, každý člověk si může koupit libovolný počet losů. Pokud se neprodají všechny losy, prodej se ruší. Lidé navíc v takovém případě dostanou zpět jen 80 euro, píše Kogoj na oficiálním webu loterie.

Pokud si člověk koupí jen jeden los, je pravděpodobnost výhry malá: pouze 0,006 procenta.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
SVÁŘEČ MIG, 30 000 Kč/měs.

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 23 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze