Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Německu se hraje o obří jackpot, 25 milionů eur o víkendu nikdo nezískal

Kdo vyhraje německý jackpot, zajistí si život v luxusu. | foto: Profimedia.cz

26 2009
Je to pohádková suma. A zase ji v sobotu nikdo nevyhrál. Německo, stejně jako před časem Slovensko, šílí kvůli obřímu jackpotu. Na západ od českých hranic se hrálo o 25 milionů eur, tedy o více než 700 milionů korun!

Celé Německo bylo skoro dva dny napnuté: vyhrál někdo? Sázková společnost Lotto, která hru provozuje, totiž detaily prozradila až v pondělí, ač se losovalo už v sobotu.

A protože nikdo nevyhrál, jackpot stále roste. Ve středu se bude hrát už o 28 milionů eur, což je přibližně 786 milionů korun. Částku potvrdil Klaus Sattler, tiskový mluvčí Lotta.

V Německu půjde o třetí nejvyšší sumu v historii. Rekord zatím drží prosinec 2007, kdy se hrálo o 45,3 milionů eur.

Tak vysoko se zatím současný jackpot nešplhá. Přesto jde o pohádkovou sumu, která šťastnému výherci zajistí život v luxusu. Blízko byli už v sobotu čtyři tipující, kteří ale neuhodli superčíslo, a tak bral každý "jen" 854 tisíc eur (skoro 24 milionů korun).

A jaká jsou pravidla německého Lotta? Sázející musí uhodnout šest čísel a jedno superčíslo. Magická sobotní kombinace zní: 2, 12, 14, 16, 36, 46 a superčíslo 0. Pravděpodobnost výhry je podle deníku Bild 1:140 milionům.

Před časem bylo kvůli vysokému jackpotu poblázněné také Slovensko, kde se hrálo o absolutní rekord země. Minulou neděli tam šťastný výherce bral 11 milionů eur, tedy zhruba 300 milionů korun. -čtěte Rekordní jackpot na Slovensku padl. Šťastný výherce bere 11 milionů eur

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze