Za dolar miliardářem. V USA se hraje o největší jackpot na světě

VYHRAJE? Tiket americké loterie Mega Millions může vynést přes půl miliardy dolarů. To je největší jackpot v historii. | foto: Reuters

29 2012
Vsadit si dvacku a vyhrát přes deset miliard korun? V Česku je to jen sázkařský sen, ale Američané podobný zázrak prožít mohou. V loterii Mega Millions se v pátek večer losuje o jackpot ve výši 540 milionů dolarů, což je v přepočtu asi deset miliard korun. To dosud nikdo nikde v historii nevyhrál.

Napříč čtyřiceti státy USA, od jednoho oceánu ke druhému, na poušti i v horách, ve velkých metropolích i malých městech lidé propadli sázkařskému šílenství. Každý si chce na chvíli snít svůj americký sen, jak si někde na pumpě za dolar vsadí a pak vyhraje půl miliardy dolarů.

"Asi by to se mnou seklo," řekl deníku Los Angeles Times nezaměstnaný Marcos Garcia. Pro jistotu si koupil pět tiketů. Podobně jsou na tom další miliony Američanů.

Jak je to u nás?

Ilustrační snímek

Také v Česku se v nejstarší loterii Sportka hraje o rekordní jackpot. Více si přečtěte ZDE.

Zájem o loterii Mega Millions je obrovský, ačkoliv pravděpodobnost hlavní výhry je více než 175 milionů ku jedné. Pro představu - pravděpodobnost, že vás zasáhne blesk, je 280 tisíc ku jedné.

K tomu, aby někdo vyhrál závratnou sumu, musí uhodnout všech šest tažených čísel včetně toho dodatkového. Šťastný výherce nebo výherci si pak mohou vybrat, zda jim společnosti vyplatí částku hned, nebo si nechá vyplácet rentu. V tomto případě by dostával během 26 let kolem 19 milionů dolarů, což je asi 351 milionů korun.

Rekordní jackpot stoupal od 24. ledna, kdy Marcia Adamsová ze státu Georgia vyhrála v přepočtu přes miliardu korun. Díky úternímu losování, kdy už se hrálo o rekordní částku, nikdo nezbohatl. A tak lidé v USA mají dál sázkařskou horečku.

Dosud nejvyšší výhra nejen ve Spojených státech, ale i na celém světě padla v roce 2007. Bylo to také v loterii Mega Millions. Dva lidé ze států New Jersey a Georgia si tehdy rozdělili 390 milionů dolarů (nyní asi 7,2 miliardy korun).

Druhou nejvyšší částku, 365 milionů dolarů (nyní asi 6,75 miliardy korun) vyhrálo v únoru 2006 osm dělníků masokombinátu v americkém Lincolnu ve hře Powerball. Třetí nejvyšší výhrou byla podle specializovaného serveru lotteryuniverse.com částka 363 milionů dolarů (nyní kolem 6,71 miliardy korun), o kterou se ve hře The Big Game, předchůdkyni loterie Mega Millions, podělily dva americké páry.

Budou maxima překonána teď? Páteční losování Mega Millions se uskuteční v sobotu brzo ráno středoevropského času.

Autor:


Další z rubriky

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Najdete na iDNES.cz