Sázkař z Chrudimska zlomil rekord, ve Sportce vyhrál 400 milionů

Nová vizuální identita společnosti Sazka. Hra Sportka | foto: Sazka

3 2013
V Česku padla rekordní výhra 400 milionů korun. Ve hře Sportka ji získal jeden výherce z Chrudimska, který sázel na náhodný tip. Nejvyšší výhra dosud činila 148,6 milionu korun, kterou si však v roce 2002 rozdělili dva výherci. Kvůli náporu sázejících po oznámení výherce zkolabovaly webové stránky Sazky.

"Rekordní výhra činí 399 904 705 korun, získal ji jediný výherce," potvrdil iDNES.cz mluvčí Sazky Václav Friedmann.

"Tiket byl vsazen na Chrudimsku. Sázející zvolil náhodný tip a uhodl všechna čísla prvního tahu včetně posledního čísla hry Šance," řekl Friedmann a dodal, že výherce by se nyní měl o svou výhru přihlásit do pěti týdnů. "Měl by se k nám do Sazky dostavit s výherním tiketem a my provedeme ověření platnosti," vysvětlil Friedmann.

Sazka může výherci v hotovosti vyplatit maximálně 350 tisíc korun. Zbytek částky mu společnost převede na účet do šedesáti dnů. Výhry v loteriích v Česku nepodléhají zdanění.

Nejvyšší výhry ve Sportce

1. 399 904 705 Kč (2013, jeden výherce)
2. 148 583 000 Kč (2002, dva výherci)
3. 127 050 756 Kč (2006, dva výherci)
4. 112 931 592 Kč (2003, jeden výherce)
5. 106 034 128 Kč (2005, jeden výherce)

Zdroj: ČTK

Po oznámení výherce byly nedostupné webové stránky Sazky, kde si lidé běžně ověřují, zda je jejich tiket výherní. "Stalo se tak vůbec poprvé v historii. Dosud jsme si vždy s náporem sázejících poradili," vysvětlil Friedmann. Stránky byly funkční po 23. hodině.

Zatímco průměrná měsíční návštěvnost stránek Sazky je podle Friedmanna kolem 2,5 milionu, v neděli večer se na ně chtělo připojit 500 tisíc lidí.

Na vytvoření aktuální obří výhry museli hráči ve sportce prosázet 7,5 miliardy korun, přičemž polovina této sumy posloužila na vyplacené dílčí výhry, druhá polovina zamířila k majiteli Sazky.

Pravděpodobnost výhry byla jedna k sedmi milionům

Aktuální výhra je bezpečně nejvyšší možnou výhrou v historii tuzemských loterií. K jejímu získání bylo třeba vsadit plnou sázenku, tedy deset sloupečků včetně hry Šance za 170 korun. K "balíku" pak bylo nutné trefit šest správných čísel hlavní hry a poslední číslo z vylosovaného šestičíslí hry Šance. Pravděpodobnost takové výhry při zohlednění dvou tahů a deseti různých kombinací na tiketu je 1 : 6,9 milionu.

Doposud historicky nejvyšší výhrou byla částka 148,6 milionu korun, kterou si v roce 2002 mezi sebe rozdělili dva sázející Sportky. Nejvyšší individuální výhru získal sázející letos 15. října ve hře Euromiliony, vyhrál 126 milionů korun (více čtěte zde).

Za letošní rok eviduje Sazka 78 nových milionářů, rozdělila mezi ně více než miliardu korun.

Autoři: ,


Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.

Najdete na iDNES.cz