Švejnar má podle bookmakerů největší šanci být eurokomisařem

Na zvolení Jana Švejnara eurokomisařem je kurz 2:1. | foto: Michal Klíma, MAFRA

29 2009
Zatímco politici spíš tápou, experti na sázení mají jasno. Největší šanci stát se novým českým eurokomisařem má podle nich ekonom Jan Švejnar, který loni neúspěšně kandidoval na prezidenta.

Sázková kancelář Tipsport vypsala na to, že komisařem bude právě Švejnar, kurz 2:1. To znamená, že za vsazenou stokorunu by sázející bral 200 korun.

To, že je favoritem sázkařů právě Švejnar, je tak trochu překvapením. Do funkce ho totiž navrhla Strana zelených, která do vlády Jana Fischera navrhla pouhé dva ministry. A právě vláda bude komisaře vybírat.

Až druhým favoritem je podle bookmakerů Tipsportu současný komisař Vladimír Špidla, jehož navrhuje ČSSD. Špidla má kurz 3:1.

"Špidla nasbíral četné zkušenosti, myslíme si však, že Švejnar bude ve strukturách evropských institucí čerstvou krví," řekl hlavní bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Kandidát ODS Alexandr Vondra má kurz 4:1. Outsidery jsou lidovec Pavel Svoboda s kurzem 10:1 a bývalý kosmonaut Vladimír Remek navržený komunisty, na nějž by úspěšný sázející bral výhru v poměru 15:1.

Premiér Jan Fischer vyzval politické strany, aby se do dvou týdnů dohodly na kandidátovy, který by měl jejich společnou podporu, jinak rozhodne sama vláda.

Dohoda stran se ale zatím nerýsuje a v politických kuloárech se hovoří nejčastěji o tom, že až při hlasování ve vládě vypadnou ze hry kandidáti menších stran, podpoří nakonec zelení Špidlu. To by spolu s hlasy ministrů navržených ČSSD mělo stačit, aby funkci obhájil.Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.

Najdete na iDNES.cz