Sportka láká na rekordní výhru. Padne už jackpot ve výši 315 milionů?

Ve Sportce se hraje o více než čtvrt miliardy korun. | foto: Profimedia.cz

10 2013
Pravidelní sázkaři se celý rok třesou. "Kdy už to padne?" ptají se. Superjackpot Sportky díky prémii vystoupal až na 315 milionů korun. O tolik se v nejstarší loterii v Česku ještě nikdy nehrálo. Šance na výhru je však mizivá.

"Jackpot roste kontinuálně už delší dobu, mírným tempem se proto zvedá i zájem sázejících," citovala agentura ČTK Václava Jaloveckého, mluvčího společnosti Sazka.

Lidi neodradí ani to, že pravděpodobnost výhry je v případě deseti vsazených sloupců 1:69,9 milionu. To se rovná narození paterčat, což se však v Česku nedávno stalo, takže teď je na řadě ta obří výhra...

K tomu, abyste více než čtvrt miliardy získali, musíte uhodnout šest čísel v prvním nebo druhém tahu a k tomu ještě tipnout koncové dvojčíslí ve hře Šance. Pak by se přepisovaly historické rekordy.

Až dosud nejvyšší individuální výhra padla v roce 2003 a šťastný výherce si připsal na účet 112 931 592 korun. Vsadil si v pražském metru a na tiketu měl všech 10 sloupců, uhodl všechna tažená čísla. O rok dříve si ještě větší částku rozdělili dva výherci - každý bral zhruba 74 milionů.

Celkem čtyřikrát se výhra přehoupla přes magickou hranici 100 milionů. Naposledy to bylo na začátku roku 2011. Za posledních 22 let loterijní společnost Sazka jenom ve Sportce udělala do června letošního roku z 923 lidí milionáře. Sázkař z Moravy pak na začátku prázdnin vyhrál více než 11 milionů. Celkem se na milionových výhrách vyplatilo skoro 13 miliard.

Na superjackpot láká Sazka od podzimu loňského roku. Společně s částkou stoupá i napětí sázkařů. "A poroste tak dlouho, dokud ho někdo nevyhraje," tvrdí Jalovecký. 

Jednou to tedy padnout musí. Jen zatím nikdo neví, kdy to bude. Co třeba na mimořádném slosování v pátek 12. července?

Autor:


Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.

Najdete na iDNES.cz