Souboj Barcelony a Realu fanoušky pobaví, ale sázkaře netáhne

KDO VYHRAJE? Bude se radovat Real Madrid (v bílém), nebo Barcelona? | foto: Profimedia.cz

26 2010
V televizi nebo na internetu bude na pondělní El Clásico, tedy fotbalový zápas Barcelona - Real Madrid, koukat celý svět. Ze sázkařského pohledu už to ale tak atraktivní utkání není. Chybí totiž vyložený favorit.

"El Clásico je pochopitelně mimořádně atraktivní záležitostí pro fanouška, sázkař už ale na zápas nahlíží trochu jinak. Duel Realu s Barcelonou obvykle nemá výraznějšího favorita. Letos jsou obě mužstva natolik kvalitní a vyrovnaná, že se jen velmi těžko hledají objektivní důvody, proč by jedno z nich mělo či nemělo zvítězit," uvedl Petr Šrain, tiskový mluvčí Fortuny.

Pravdou je, že oba týmy dělí v tabulce jediný bod. Real má na prvním místě třicet dva bodů - ve dvanácti kolech jen dvakrát ztratil za dvě bezbrankové remízy. Také Barcelona pouze dvakrát klopýtla, ovšem jednou z toho prohrála.

Barcelona - Real Madrid

Kurzy českých sázkových kanceláří

Výhra Barcelony: 2,10 - 2,10 - 2,12 - 2,05 - 2,10
Remíza: 3,25 - 3,15 - 3,20 - 3,30 - 3,10
Výhra Realu: 3,06 - 3,30 - 3,20 - 3,30 - 3,20
Kurzy jsou v pořadí: Fortuna - Chance - Sazka - Synot Tip - Tipsport.

"Obzvlášť letos se dá předpokládat vyrovnaný boj. Přirovnal bych to k finále mistrovství světa nebo Ligy mistrů - prostě k naprostým top zápasům. Proto očekáváme, že sázkaři budou trochu opatrnější než v případech, kdy je favorit úplně jasný," doplnil Jiří Hadrava z tiskového oddělení Tipsportu.

Přestože sázkové kanceláře tvrdí, že El Clásico letos bude vyrovnané, podle kurzů je mírným favoritem domácí Barcelona. Na vítězství katalánského klubu si můžete vsadit s kurzem kolem 2,10 (za vsazenou stovku hrajete o 210 korun). Na remízu bookmakeři vypsali kurzy nad 3,10, podobně jako na výhru Realu Madrid.

RONALDO VS. MESSI. V pondělí se proti sobě utkají v El Clásiku. Je lepší Ronaldo (vlevo), nebo Lionel Messi?Fotbalové kouzelníky v pondělí čeká El Clásico

Je lepší Lionel Messi z Barcelony, nebo Cristiano Ronaldo hájící barvy Realu Madrid?

Před atraktivními zápasy, u kterých se dá očekávat zvýšený zájem sázkařů, sázkové kanceláře vypisují speciální sázky. Lidé pak například tipují, kdo dá gól nebo jaký tým bude zahrávat víc rohových kopů.

Zápas Barcelona - Real Madrid má v pondělí výkop ve 21 hodin a v podrobné on-line reportáži ho budete moci sledovat na iDNES.cz.

Anketa

Očekáváte zvýšený zájem sázkařů?

Mnohem zajímavější jsou pro sázkaře zápasy Realu nebo Barcelony, když hrají s někým ze spodní poloviny tabulky. Pak snadněji identifikují favorita. Proto čekám, že nemalá část náběrů bude směřovat na speciální sázky.
Petr Šrain, tiskový mluvčí Fortuny

El Clásico je srdeční záležitost Španělů. Tenhle zápas má velký význam pro image fotbalu a pro jeho propagaci, média jsou takového zápasu vždy plná. I proto si myslím, že sázející budou mít o letošní vzájemný souboj Barcelony a Realu přeci jen větší zájem než o jiné, podobně vyrovnané zápasy.
Marián Moravec, hlavní bookmaker Chance

Ne. Řada sázejících vsadí větší peníze, když favorit hraje s outsiderem. Tohle je vyrovnané derby, takže sázkaři budou opatrní.
Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Sazky

Sázky na El Clásico jsou mezi sázkaři velmi populární. Trefit vítěze je ale složité, a tak se lidé často uchylují ke speciálním sázkám. Tipující tak mohou hádat, kolik bude žlutých karet nebo jestli Cristiano Ronaldo trefí brankovou konstrukci.
Magda Pekařová, tisková mluvčí Synot Tipu

Tenhle zápas bude lákat víc fanoušky než sázkaře. Lidé budou raději sázet na zápas Brazílie - Severní Korea, kde je hned jasný favorit, než na utkání, o kterém nejde říct dopředu vůbec nic.
Jiří Hadrava, tiskový mluvčí Tipsportu

Autor:


Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost
Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost

Děti jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Pro mnohé z nás se staly motivací pro odpovědnější jednání. Jak napsal autor Malého prince, Antoine de Saint-Exupéry „Zemi nedědíme po předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí.“ Nadčasový citát krásně vystihuje základní principy, kterými se řídí břeclavská značka Feel Eco.

Najdete na iDNES.cz