Slováci loni prosázeli přes 60 miliard, zhruba čtvrtinu prohráli

Slováci v roce 2008 prosázeli přes 60 miliard korun. | foto: Profimedia.cz

23 2009
Na Slovensku mají rádi hazard. Loni tam prosázeli o pětinu víc než v roce 2007, v přepočtu zhruba 62,4 miliardy českých korun. Zpátky se jim na výhrách vrátily zhruba tři čtvrtiny celkové sumy vkladů.

Ekonomická krize se touhy po hazardu nijak významně nedotkla, její důsledky se ale začaly projevovat počátkem letošního roku.

"Vzhledem k tomu, že je uvedená statistika jen za rok 2008, finanční krize se mohla projevit jen okrajově," řekl mluvčí slovenského ministerstva financí Miroslav Šmál. Dodal, že dopad krize na výnosy z hazardních her bude letos záviset hlavně na její délce a rozsahu.


Diskutujte o sázení

Pochlubte se svými výhrami!

Na výhrách se loni vrátily hráčům téměř tři čtvrtiny celkové sumy vkladů.

Nejvíce peněz, přes 25 miliard slovenských korun, Slováci naházeli do hracích automatů. Za videohry utratili 11 miliard a za tikety oblíbených kurzových sázek zejména na sportovní zápasy vyměnili téměř deset miliard Sk.

"Na zájmu tipujících se finanční krize zatím nijak neprojevila," poznamenal provozní ředitel sázkové společnosti Niké Roman Berger. Předpokládá ale, že tržby ze sázení půjdou dolů, pokud budou kvůli krizi přicházet o místa další lidé. "Na sázení se to určitě projeví, zejména jestli poroste nezaměstnanost," dodal.

Rekordní vklady 8,8 miliardy slovenských korun loni přijala státní loterijní společnost Tipos, která kromě číselných her nabízí i sázky na sportovní utkání a prodává i losy s okamžitou výhrou. V tržbách se projevil i rekordní jackpot hry Loto, který se šťastnému výherci podařilo rozbít až letos v lednu.

Výherce více než 11 milionů eur (přes 331 milionů Sk) podal tiket prostřednictvím internetu. -čtěte Rekordní jackpot na Slovensku padl. Šťastný výherce bere 11 milionů eur

Autoři: ,

Další z rubriky

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz