Slavný Leeds postoupil do druhé ligy. Popere se o návrat mezi elitu?

Leeds se může radovat. Po třech letech strávených ve třetí lize postoupil o soutěž výš. | foto: AP

17 2010
Už šest let chybí fotbalisté Leeds United, kdysi slavného klubu, v anglické Premier League. Teď se ale zdá, že by se fanoušci mohli dočkat lepších časů.

Pamatujete? V roce 1992 v Leedsu slavili mistrovský titul, třetí v historii klubu. Ještě v roce 2002 hrál tento tradiční anglický tým v evropských pohárech. Špatná finanční situace ale zavinila, že klub v roce 2004 sestoupil do druhé ligy. A po třech letech ještě o soutěž níž.

Prudký pád dolů už má Leeds, zdá se, za sebou. Ze třetí ligy letos postoupil a v příští sezoně už zase bude hrát o návrat mezi elitu.

Sázky, sázení, tiketChat

Pište si s ostatními čtenáři iDNES.cz o kurzových sázkách na speciální diskuzi o sázení. Pochlubte se třeba pořádnou výhrou!

"Konečně jsme zpátky o stupeň výš, zase o trochu blíž místům, kam Leeds patří. Slibuju všem fanouškům, že se na příští sezonu připravíme opravdu pečlivě," řekl po postupu pro BBC trenér Simon Grayson.

Na návrat Leedsu do druhé ligy už se připravují i sázkaři. U renomované sázkové kanceláře William Hill jde dokonce sázet, jak se bude klubu založenému v roce 1919 dařit.

Na to, že Leeds skončí v lepší polovině tabulky, vypsali bookmakeři kurz 1,50. Na opačnou možnost je kurz 2,50. Troufalý okamžitý postup do Premier League je ohodnocen kurzem 7,00. A postup z prvního místa dokonce kurzem 21,00.

Bookmakeři ale zároveň varují Leeds před bezdůvodnou euforií. Proto do své nabídky zařadili i možnost, že tým, který hraje v bílých dresech, zase okamžitě sestoupí. Na to je kurz 13,00.

Autor:

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Najdete na iDNES.cz