Skvělý Messi. Bookmakeři ho už teď pasovali do role nejlepšího hráče světa

PAN FOTBALISTA. Na Messiho hru se krásně kouká. Kromě toho je ale pro tým nesmírně platný. Obhájí titul pro nejlepšího hráče světa? | foto: AP

24 2010
Za minulý rok vyhlásili fotbalového kouzelníka Lionela Messiho nejlepším hráčem světa a letos by měl prvenství v anketě FIFA obhájit, přestože do hlasování zbývá tři čtvrtě roku. Myslí si to bookmakeři, kteří už teď umožnili sázkařům vítěze tradiční ankety tipovat.

Rok 2007 - druhé místo. Rok 2008 - druhé místo. Rok 2009 - vítěz. Rok 2010 - největší favorit.

Messi si udržuje obdivuhodnou výkonnost. Před rokem nebyly o vítězi sledované ankety pochyby a dvaadvacetiletý Argentinec dělá i letos všechno pro to, aby si ocenění opět zasloužil.

Kurzy

na vítěze ankety FIFA

Messi: 1,73
Rooney: 2,79
Ronaldo: 11,00
Xavi: 12,00
Iniesta: 17,00
Kaká: 19,00
Villa: 23,00

Zdroj: Paddy Power

"Momentálně je fakt bezkonkurenční. Messi je výjimečný už delší dobu, teď nad všemi vyniká tím spíš, že dává góly jak na běžícím pásu," obdivně řekl Jiří Jarošík, jenž proti Messimu nastoupil o víkendu ve španělské lize (viz rozhovor).

Slova českého obránce potvrzuje názor bookmakerů Paddy Poweru, renomované sázkové kanceláře, která už teď umožnila sázkařům tipovat, kdo si v prosinci vyslouží ocenění FIFA pro nejlepšího hráče světa.

Na Messiho irská sázková kancelář vypsala nizoučký kurz 1,73. Největším konkurentem malého hračičky - vždyť Messi neměří ani 170 centimetrů - by měl být anglický útočník Wayene Rooney s kurzem 2,70. Na svou šanci bude čekat portugalský záložník Cristiano Ronaldo, vítěz z roku 2008 (nyní kurz 11,00).

"Z Messiho pohybu, akcelerace a gólů jsem úplně konsternovaný. On má snad míč přišněrovaný ke tkaničce. Ve většině případů udělá s míčem přesně to nejlepší, co vůbec existuje," nadšeně popisoval bývalý fotbalista Ladislav Vízek (viz Messiho srovnání s Maradonou).

Podle úvodu roku, kdy Messi září - střílí góly a na jeho hru je radost se dívat -, se může zdát, že Messi má obhajobu vítězství v anketě jistou. Tak úplně to ale není. Divočinu v kurzech může udělat mistrovství světa, před kterým Argentina k největším favoritům nepatří.

Zatím vždy v historii ankety (vyhlašuje se od roku 1991) vyhrál v roce, kdy se konal světový šampionát, hráč z týmu mistrů světa.

Podívejte se na kompilaci z pěkných Messiho okamžiků:

Autor:

Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Najdete na iDNES.cz