Českým sportovcům se na olympiádě nedaří. Sázkové kanceláře ale slaví

Podobně jako schovává hlavu v dlaních český judista Lukáš Krpálek bědují v polovině olympiády i čeští sázkaři. | foto:  Dan Materna, MAFRA

4 2012
Olympijské hry se v Londýně přehouply do své druhé poloviny. Po prvním týdnu je sice na bilancování ještě trochu brzo, přesto už uplynulé dny napověděly, jak se bude největší sportovní akce roku hodnotit. Česká výprava zatím zůstala za očekáváním, sázkové kanceláře naopak počítají rekordní tržby.

Čeští sázkaři sice před startem olympiády o svých tipech přemýšleli a neřídili se jen národní hrdostí a fanouškovským srdcem, ovšem českým sportovcům věřili. Takže některé výsledky je překvapily a zklamaly.

Vypadnutí tenisty Tomáše Berdycha v prvním kole dvouhry, nepřesná střelba Kateřiny Emmons, úvodní prohry českých basketbalistek či propadák španělských fotbalistů připravily sázkaře o jejich vklady. Petra Kvitová zase sázkaře navnadila, jenže na medaili také nedosáhne.

"Paradoxně největší důvěru v ní sázkaři vložili před prohraným duelem s Ruskou Kirilenkovou, kdy na straně Kvitové bylo více než osmdesát procent všech sázejících," říká Martin Dostál ze sázkové kanceláře Kajot Bet.

Stejně jako tato menší sázková kancelář jsou i giganti tuzemského sázkového trhu zatím v polovině olympijských her velmi spokojeni s objemem sázek.

Zatím bez milionových výher

Nejvyšší výhra dosavadního průběhu olympiády v Londýně je půl milionu korun za pět tenisových událostí u Tipsportu. Fortuna zatím vyplatila nejvíc 330 tisíc. Na stříbru kajakáře Vavřince Hradilka pak při náběru 300 tisíc korun téměř půl milionů putovalo zpět sázkařům.

"Je až nečekaně vysoký. Už teď daleko překonal sto milionů korun," sděluje Jiří Hadrava, tiskový mluvčí Tipsportu. Tady očekávali před startem olympijských klání celkový náběr okolo 250 milionů. "Zřejmě to hravě překonáme," dodává Hadrava s tím, že se tak olympiáda vyrovná nejoblíbenějším jednorázovým akcím - fotbalovému či hokejovému šampionátu.

Ve Fortuně jsou zatím na hranici 60 milionů, také tady jde o nárůst oproti Pekingu. To je způsobeno možností sázet přes internet a pouze hodinovým časovým posunem.

Fanoušci tak mohou vidět "své" disciplíny v přijatelných časech. "Navíc máme rekordně širokou kurzovou nabídku," upozorňuje Petr Šrain z Fortuny.

Zájem sázkařů se ještě zvýší, protože v pátek se rozběhly atletické soutěže. A přesto, že zatím české medailové naděje moc radosti lidem neudělaly, sázkaři ostatním stále věří. Kromě skifařů je hitem na tiketech oštěpařka Barbora Špotáková. U Fortuny už přijali sázky na její medaili za více než pět milionů, z toho je na zlato jeden a půl milionu.

Právě čeští favorité přitahují pozornost svátečních sázkařů. Láká je i jamajský sprinter Usian Bolt. Na jeho závod u Fortuny evidují podobnou částku jako na Špotákovou. "Šedesát procent sázkařů favorizuje Bolta, čtyřicet věří Blakeovi," říká Šrain. Jeden sázkař na výhru Bolta vsadil 300 tisíc korun v kursu 1,75:1.

Bookmakeři Chance vypsali kurz na to, že Bolt stejně jako na mistrovství světa v Tegu ulije start. Můžete si vsadit a získáte pětinásobek vložené částky. Finále mužské stovky je na programu v neděli večer.

Autor:


Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz