Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pět dní před volbou prezidenta většina bookmakerů mírně favorizuje Zemana

Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg | foto: koláž iDNES.cz

20 2013
Týden po prvním kole prezidentských voleb bookmakeři otočili. Nyní většina z nich mírně favorizuje expremiéra Miloše Zemana. Vicepremiéra Karla Schwarzenberga jako vítěze boje o hrad tipovala k nedělnímu večeru už jen jedna ze šesti sázkových kanceláří.

Oba finalisty ale od sebe dělí ve vypsaných kurzech většinou jen jedna desetina procentního bodu.

Fortuna, Sazka, Tipsport na vítězství bývalého předsedy vlády shodně stanovily kurz 1,8 ku 1, zatímco úspěch ministra zahraničí ohodnotily kurzem 1,9:1. Stejné kurzy, avšak nižší u Schwarzenberga, má kancelář Maxi-tip.

Synot Tip stanovil na Zemanovo zvolení kurz 1,78 ku 1, na vítězství Zemana pak kurz 1,92 ku 1. Nejvíce Zemana favorizovala sázková kancelář Chance s kurzem 1,7:1, zatímco Schwarzenbergovi ve shodě se třemi jinými určila aktuální kurz 1,9:1.

Před týdnem se kurzy na výhru Schwarzenberga pohybovaly v rozmezí od 1,4:1 do 1,55:1, na vítězství Zemana pak od 2,15:1 do 2,5:1.

Na postupné snižování Zemanových kurzů měly vliv vysoké sázky na jeho výhru. U Fortuny na něj jeden sázející vsadil do pátku dokonce půl milionu korun. Naopak Schwarzenbergův kurz na vítězství se postupně zvyšoval, což znamená, že podle bookmakerů se jeho šance na to být zvolen prezidentem zvýšily.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze