Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do konce ledna si můžete vsadit na pád vlády, kurz je 4,4 ku jedné

Prezident Klaus jmenoval vládu Petra Nečase 13. července 2010. Dnes už v ní sedí pouhých pět původních členů (barevně zleva: ministr zdravotnictví Leoš Heger, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, prezident Václav Klaus, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, premiér Petr Nečas a ministr financí Miroslav Kalousek) | foto: koláž iDNES.cz

21 2012
Lidé mají možnost si vsadit na to, že do konce ledna příštího roku padne vláda Petra Nečase, z níž chtějí po čtvrtečním odvolání ministryně obrany Karolíny Peake odejít zástupci nejmenší koaliční strany LIDEM. Podle kurzu 4,4 ku jedné ale není příliš pravděpodobné, že by Sněmovna vládě vyslovila nedůvěru.

Na udržení kabinetu je naproti tomu možné u společnosti Fortuna sázet v poměru 1,13:1. Sázková kancelář Tipsport obdobnou sázku neplánuje.

"Domnívám se, že ten, kdo v tomto sporu tahá z kratší konec, je Karolína Peake. Předčasné volby by pro ni osobně i její stranu představovaly politickou sebevraždu. To vše v době, kdy se vláda chystala přepnout do módu populárnějších opatření za účelem zlepšení vlastních vyhlídek do příštích parlamentních voleb," zdůvodnil výrazný rozdíl v kurzech bookmaker Fortuny Ondřej Vích.

Ptejte se Karolíny Peake

Vicepremiérka a do včerejška také ministryně obrany Karolína Peake bude od 14:00 hostem videochatu iDNES.cz.

Tipsport podle svého mluvčího Lubomíra Ježka zatím obdobnou sázku nenabízí, ani se k tomu nechystá. Některé politické sázky pro příští rok chce ale představit ještě před koncem roku.

Nečas ministryni obrany po pouhých osmi dnech navrhl odvolat, protože k ní prý ztratil důvěru po personálních obměnách, které na úřadu provedla.

Předsednictvo strany LIDEM následně vyzvalo své ministry, aby k 10. lednu podali demisi a odešli z vlády. Budoucnost vlády je tak nejistá, i když dnes zástupci LIDEM připustili ochotu k debatě o pokračování koalice (jak premiér vyzval k vychladnutí emocí přes Vánoce, čtěte zde).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze