Češi prosázeli na MS přes půl miliardy. Sázkovkám pomohlo Slovensko

VĎAKA, JANKO! Slovenský obránce Michal Sersen spěchá obejmout brankáře Jána Laca, který vychytal Čechy v semifinále mistrovství světa.; | foto: Reuters

23 2012
Právě skončené hokejové mistrovství světa ve Švédsku a ve Finsku odstartovalo sázkařské hody. U českých sázkových kanceláří lidé prosázeli během turnaje přes půl miliardy korun. Šampionát byl nejsázenější akcí roku, ovšem za nedlouho začíná fotbalové Euro. A to hokej hravě překoná.

V podstatě všechny sázkové firmy jsou spokojeny, protože oproti loňskému mistrovství světa v hokeji se jim tržby ještě zvýšily.

U Tipsportu nabrali sázky ve výši skoro 250 milionů korun, konkurenční Fortuna dosáhla téměř 200 milionům, u Chance se objem sázek navýšil o 25 % (na loňském šampionátu to bylo 65 milionů) a Synot Tip vybral o dvacet procent víc (loni 35 milionů).

Vše o MS 2012

Analýzy, statistiky...

Připomeňte si právě skončený šampionát ZDE.

To dělá celkově sumu přes půl miliardy korun. Částka je zase o něco vyšší než v Bratislavě. Lidé také více sázeli na internetu a právě sázky u cizích společností působících v Česku na síti nejsou započítány, takže peněz proteklých skandinávským ledem může být ještě trochu víc.

Ale ani sázkaři nemusí být úplně smutní. "Z pohledu sázejících se jednalo o nejúspěšnější hokejové mistrovství za poslední roky, ve skupinách byli úspěšnější sázkaři, ve vyřazovací části zase bookmakeři a celková bilance je tak vyrovnaná," popisuje Petr Šrain, mluvčí Fortuny.

Slovenští sázkaři svému týmu věřili

Zajímavý trend zaznamenali u slovenského Tipsportu. Ačkoliv jejich reprezentace byla v play-off podle kurzů outsiderem, slovenští fanoušci na hráče sázeli. To není moc obvyklé.

Dařilo se také sázejícím u Chance "Nejpodařenějším dnem patnáctý květen, kdy se hrály poslední zápasy základních skupin. To nezaváhal ani jediný z favoritů, všechny zápasy dopadly podle očekávání a na výhrách jsme vypláceli přes 130 procent hodnoty všech vkladů," řekla mluvčí Markéta Světlíková. U Tipsportu duel sázkaři vs. bookmakeři dopadl remízou, u Synot Tipu měli mírnou převahu experti.

Sázkovým kancelářím k vyrovnané bilanci hodně pomohly překvapivé výhry českých a slovenských hokejistů ve čtvrtfinále. Sázkaři totiž věřili favoritům - tedy Švédsku a Kanadě. A právě federální bitva v semifinále byla nejsázenějším zápasem šampionátu. "V semifinále jsme měli náběr 6,5 milionu korun," říká Šrain z Fortuny.

Sázkaři na zápase Česko-Slovensko prodělali, ale byli i tací, kteří díky se díky vítězství Slováků 3:1 z výhry radovali. Třeba u Chance v Šumperku sázející věřil slovenskému týmu tak, že vsadil naj jeho vítězství 90 tisíc. Zpátky bral 373 tisíc.

Hokejové mistrovství světa však na postu nejsázenější sportovní akce roku 2012 vydrží jen necelý měsíc. Sázkaři i sázkové kanceláře se už teď připravují na fotbalové mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině.

Autor:


Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Najdete na iDNES.cz