Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sázky a hry nejsou jen velká vítězství: zoufalý hráč kradl a vyhrožoval

Osmatřicetiletý účetní chtěl do Las Vegas vyrazit s nakradenými penězi. | foto: Profimedia.cz

4 2009
Už ho nebavilo být jen účetním. Zatoužil po novém životě a velkých penězích, které by vydělával ve kasinu. Snil o světlech v Las Vegas. Jeho cesta za bohatstvím však skončila v cele na policii.

"Kdybych měl teď u sebe pistoli, zabiju vás hned i kohokoli dalšího tady," vykřikoval vztekle na obsluhu v kasinu v americkém městě Altoona, než ho zadržela policie.

Loterie, kurzové sázení na sportovní akce, tikety, kasina, to nejsou vždy jen vysoké výhry a částky, o nichž se však nejčastěji mluví. Někdy touha po penězích svádí k zoufalým činům.

Pobláznila i osmatřicetiletého Bretta Allena Singera, jenž pracuje jako účetní maloobchodní firmy Wal-Mart ve městě Fort Wayne ve státě Indiana.

Už ho nebavilo vydávat peníze a šeky, už nechtěl dokola počítat "má dáti", "dal". Místo obvyklé práce v obchodě sbalil 136 tisíc dolarů v drobných bankovkách, tedy přibližně před dva a půl milionu korun, a vyrazil vstříc štěstí a novému životu do vysněného Las Vegas.

Diskuse

Napište své postřehy ze sázení, loterií...

Když ve firmě zjistili, co se stalo, zavolali policii a rozjelo se pátrání. Mezitím Singer prchal autem pryč, až po 500 kilometrech konečně zastavil. Právě v kasinu v Altooně. A pustil do se karet.

"Později se nám přiznal, že se chtěl stát profesionálním hráčem," řekl americkým novinářům policista Mark Ludwick.

Jenže Singerovi se nevedlo, prohrával a prohrával. Celkem přišel o 20 tisíc dolarů, tedy přibližně o 400 tisíc korun. Z počátku byl jen nevrlý, později všem kolem sebe i vyhrožoval. To už mu policie byla na stopě a brzy ho zadržela.

A on do Las Vegas už nedorazil.

Autor:


Nejčtenější

Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?
Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?

Svého biologického otce vídá syn jednou měsíčně, ale myslí si, že to je jen kamarád, který si s ním hraje a dává mu dárky k narozeninám. Jak co nejlépe vysvětlit synovi situaci?

Najdete na iDNES.czmobilní verze