Sázkaři při olympiádě nejvíce vydělávali na fotbalových zápasech

Sázky na olympijské sporty mnoha lidem zpříjemnily konec prázdnin. | foto: Profimedia.cz

27 2008
I když největším sázkařským hitem stále zůstává fotbalová Premier League, hodně peněz se v srpnu prosázelo i na olympijské hry v Pekingu. Nejvíc sázkaři vydělali na fotbalovém turnaji mužů a žen, třeba kancelář Fortuna zde vyplatila výhry kolem 30 milionů korun.

V atletice se nejvíce sázelo na světového rekordmana v běhu na 100 a 200 metrů Usaina Bolta. Ten sázkaře, kteří na jeho výhru vsadili přes 600 tisíc korun, rozhodně nezklamal.

Na vítězství Barbory Špotákové v hodu oštěpem byl kurz 1,6:1 a sázky u Fortuny přesáhly milion korun. Tipsport hlásí nejvyšší sázku právě na oštěpařčino zlato. Bylo to 200 tisíc korun a výhra při kurzu 1,55:1 se vyšplhala až na 310 tisíc korun. Královna ve skoku o tyči, Ruska Jelena Isinbajevová, měla i přes nízký kurz 1,05:1 u českých sázkařů stejnou podporu jako Špotáková. Na její výhru vsadili také kolem milionu.

Šebrlemu Češi nevěřili
Velký otazník visel nad výkonem desetibojaře Romana Šebrleho. Třetina sázkařů ve Fortuně sázela v kurzu 2,25:1 na umístění do třetího místa. Na medailové umístění vsadili 300 tisíc korun. Na to, že Šebrle pojede domů bez medaile, byl kurz 1,5:1 a vsazeno přes 500 tisíc korun.

Tipsport měl v desetiboji vypsané tzv. duely, tedy který ze dvou závodníků skončí lépe. V nabídce byly dvojice Clay-Šebrle, Kravčenko-Šebrle, Karpov-Šebrle a Suarez-Šebrle. Na dvojici Clay-Šebrle byl kurz 1,15:4,15. Podle sázkařů a kurzů měl být Roman Šebrle na čtvrtém místě. Jenže reálně si pohoršil ještě o dvě místa.

Za 10 tisíc skoro 900 tisíc korun
A jak sázeli nejšťastnější výherci? Sázkař ve Fortuně  vsadil šestkrát stejný tiket za 10 tisíc korun a vyhrál 868 tisíc korun. Nejvyšší výhra v Tipsportu dosáhla 310 tisíc korun, právě díky poslednímu pokusu Barbory Špotákové.

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz