Sázkaři na zápase Ostravy se Spartou vydělali. Rekordy ale nepadaly

PROJDU? Ostravský talent Matěj Vydra se snaží protáhnout kolem sparťanů Juraje Kucky a Manuela Pamiče. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

4 2010
Po sportovní stránce šlo o zápas sezony, mezi sázkaři už ale o fotbalový zápas Ostrava - Sparta (1:1) takový zájem nebyl, přestože pro ně nakonec byl výdělečný. Důvod? Utkání postrádalo favorita.

"Byl to sice nejsázenější zápas kola, ale nikoli nejsázenější duel ligového ročníku. Patří mezi nadprůměrné, ale ne třeba do top ten," uvedl Jiří Hadrava z tiskového oddělení Tipsportu.

Důvod? Lidé potřebují jasného favorita, aby se odvážili vsadit. Ten v tomto zápase chyběl - proti sobě se postavily dva vyrovnané týmy ze špičky tabulky bojující o titul.

"Víc než polovinu sázek jsme přijali na výhru Ostravy, zhruba pětinu na remízu," přiblížil Ondřej Rajšner z Chance.

VLASTNÍ GÓL. Sparťanský obránce Tomáš Řepka (vlevo) nešťastně tečuje míč za záda vlastního gólmana v zápase proti Baníku Ostrava.Sparťanský fotbalista Niklas Hoheneder blokuje střelu ostravského Mária Ličky.

Na první pohled vypadá rozložení sázek pro sázkové společnosti ideálně, výdělečně. Ovšem výhry hodně ovlivnily dvojtipy a speciální sázky. Tipující totiž často sázeli na neprohru Ostravy, malý počet gólů nebo žlutou kartu pro Řepku. Celkově proto sázkové kanceláře na tomto zápase prodělaly.

"Na některou z variant zahrnující remízu jsme přijali téměř šedesát procent sázek, takže pro sázející byl zápas ziskový-. A ještě výdělečnější pro ně byly doplňkové sázky," přiznal Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Sazky. "Lidé prosázeli statisíce, na výhrách jsme vyplatili zhruba tři čtvrtě milionu korun," upřesnila Magda Pekařová ze Synot Tipu.

Ostravský kapitán Martin Lukeš si zpracovává balón. Přihlíží sparťan Manuel Pamič.
Autor:


Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.

Najdete na iDNES.cz