Pro 400 milionů si přišli manželé z Chrudimska, přispějí i na charitu

11 2013
Zcela neočekávaně ráno dorazil do budovy Sazky manželský pár z Chrudimska, který začátkem listopadu vyhrál téměř 400 milionů korun. O výhře zatím neřekli ani blízkým, její velkou část chtějí věnovat na dobročinné účely. Za zbytek si pořídí nové bydlení a chtějí cestovat.

Rekordní výhra padla 3. listopadu. Jediný výherce získal 399 904 705 korun (více čtěte zde).

I když je podle Sazky běžné, že výherce nejdříve kontaktuje call centrum a sjedná si schůzku k převzetí výhry, tentokrát přišli manželé zcela nečekaně krátce po osmé hodině do budovy Sazky v pražských Vysočanech.

"Manželský pár středního věku z Chrudimska musel nejprve chvíli počkat na ověření své výherní sázenky z 3. 11. 2013, poté už jim ale osobně poblahopřál i generální ředitel Sazky Robert Chvátal," popsal mluvčí sázkové kanceláře Václav Friedmann.

"Výherci nás mile překvapili. O výhře zatím neřekli ani blízké rodině, jednu věc ale zdůraznili hned na začátku předávání výhry – velkou část peněz chtějí věnovat na dobročinné účely, zejména na pomoc nemocným dětem," doplnil Friedmann.

Část rekordní výhry pak hodlají investovat pro budoucí generace a zbytek výhry jim prý pomůže splnit si sny.  "Konkrétní být příliš nechtěli, nicméně hovořili o cestování a hezkém bydlení," naznačil mluvčí.

Výherci si převzali v hotovosti 350 tisíc a po zhruba 40 minutách opustili budovu Sazky.

Sazka má nyní 60 dní na převod peněz. Výherci avizovali, že částku rozloží na několik bankovních účtů. "Budeme se snažit peníze převést s předstihem, aby měli výherci částku na svých účtech ještě před vánočními svátky," doplnil Friedmann.

Až do 3. listopadu byla historicky nejvyšší výhrou částka 148 milionů korun, kterou si však v roce 2002 mezi sebe rozdělili dva sázející. Do té doby nejvyšší individuální výhru 126 197 012 Kč získal letos 15. října sázející ve hře Euromiliony.

Autor:


Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz