Sázkař dal 160 tisíc korun na vítězství ČSSD ve volbách, které se asi odloží

BUDOU VOLBY? Politici včetně Jiřího Paroubka(na snímku) teď řeší, zda a kdy budou předčasné volby do Sněmovny. Stejné dilema řeší i sázkař, který věří ČSSD. Vsadil si 160 tisíc korun. | foto:  Dan Materna, MAFRA

2 2009
Až do úterního odpoledne by na té zprávě nebylo nic tak neobvyklého. Možná jen víra sázkaře, který vsadil na vítězství sociálních demokratů v nadcházejících volbách 160 tisíc korun. Jenže po rozhodnutí Ústavního soudu řeší sázkař dilema. Vyhraje volby Paroubek? A kdy volby budou?

Když ve čtvrtek 30. srpna na pobočce Tipsportu na pražské Florenci vsadil anonymní sázkař vysoký obnos peněz na vítězství strany Jiří Paroubka v říjnových předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, netušil, co ho potká po víkendu.

Vždyť ještě v pondělí večer komentoval předseda ČSSD sázku slovy: "Myslím si, že je to dobrý investor." A na otázku, zda a kolik by si vsadil on, řekl: "Já se zásadně nevsázím."

Předsedovi sociální demokracie i odvážnému sázkaři dává za pravdu poslední předvolební průzkum agentury STEM. Podle tohoto průzkumu ztrácí ODS na nejsilnější levicovou stranu pět procentních bodů. ČSSD by získala 29 % hlasů (78 mandátů ve dvousetčlenné Sněmovně), ODS 24,1 % (66 křesel). - čtěte ČSSD má nejvíc příznivců i možností, s kým vládnout, potvrdil STEM

Navíc na volební triumf socialistů jsou vypsány nejnižší kurzy. Právě u Tipsportu je kurz 1,75:1. Znamená to, že možná výhra činí 280 tisíc korun. - čtěte Předčasné volby vyhrají sociální demokraté, myslí si bookmakeři

Jenže pak přišlo úterý a rozhodnutí Ústavního soudu, který "odkládá vykonavatelnost rozhodnutí prezidenta republiky" o mimořádných říjnových parlamentních volbách na základě stížnosti poslance MilošeMelčáka. - čtěte Předčasné volby do Sněmovny se odkládají. Nebo ne?

Politici nyní svízelnou situaci uprostřed rozjeté volební kampaně řeší. Sázkař z Prahy má plnou hlavu starostí. Na případnou výhru si bude muset počkat zřejmě déle než do října, nebo mu Tipsport sázku vrátí zpět.

Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Najdete na iDNES.cz