Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rekordní jackpot 190 milionů eur vyhrál jediný sázející

Loterie EuroMillions vznikla v roce 2004 a hraje se v celkem v devíti evropských zemích - v Británii, Francii, Španělsku, Irsku, Portugalsku, Rakousku, Švýcarsku, Belgii a Lucembursku. Výherní čísla se losují dvakrát týdně a každého tahu se účastní nejméně 20 milionů lidí. | foto: Profimedia.cz

11 2012
Rekordní jackpot v evropské loterii EuroMillions padl. A vyhrál jediný člověk. Všech sedm čísel uhodl sázející ve Velké Británii a s nikým se tak nemusí dělit o částku 190 milionů eur, což je v přepočtu asi 4,8 miliardy korun.

Losování proběhlo v pátek večer v Paříži. Jackpot získá sázející, jenž tiket se správnými čísly vyplnil ve Velké Británii, sdělila loterijní společnost La Française des Jeux (FDJ).

Pohádkové jmění tipujícímu přinesla tažená čísla 11, 17, 21, 48, 50, 9 a 10. Pravděpodobnost, že se někomu podaří správně odhadnout všech sedm čísel, byla jedna ku 116,5 milionům.

Podle pravidel sázkové hry by se po dnešním tahu jackpot rozdělil i v případě, že by nikdo ze sázejících neuhodl všech sedm vylosovaných čísel. Bez vítěze totiž skončilo předchozích 14 losování a tak musel podle pravidel nyní jackpot padnout.

Zatím nejvyšší výhru loterie EuroMillions rozdělila v roce 2011, kdy pár ze Skotska získal 185 milionů eur (asi 4,6 miliardy korun).

Nejvyšší jackpot v dějinách loterií padl letos v březnu ve Spojených státech. Sumu 640 milionů dolarů (přes 13 miliard korun) si však rozdělila trojice výherců ze států Kansas, Maryland a Illinois.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze