Uteče Rath po propuštění z vazby třeba na Seychely? Můžete si vsadit

PUSTÍ HO? Poslanec David Rath by mohl být propuštěn z vazby. Lidé si mohou vsadit, kde bude trávit Velikonoce. | foto:  Michal Šula, MAFRA

20 2013
Nejen sportem živ je český sázkař. Stále více mu sázkové kanceláře nabízejí společenské, netradiční nebo i humorné sázky. Jednou takovou teď společnost Fortuna oživila kauzu Rath. Můžete tipovat, kde stráví bývalý středočeský hejtman Velikonoce.

Už když Davida Ratha, poslance za ČSSD a tou dobou ještě šéfa kraje, policie loni v květnu zatkla nadaleko jeho domu v Hostivici se sedmi miliony korun v krabici od vína, Fortuna na korupční aféru zareagovala a vypsala kurzy na to, kde se ještě u Ratha najdou peníze.

Teď se jedná o to, zda bývalého hejtmana soud propustí na kauci. Prozatimní rozhodnutí o dvoumilionové kauci není pravomocné, protože se státní zástupce proti němu odvolal. Záležitost je teď u krajského soudu.

U Fortuny si můžete vsadit, jestli se kauzu Rath podaří vyřešit ještě před velikonočními svátky. Kurz na to, že nebude Rath z vazební věznice propuštěn do 1. dubna je pouze 1,1:1. Bookmakeři vidí reálnější termín 12. dubna - kurz na propuštění je 2:1. Opačná varianta má však nižší kurz 1,66:1.

Experti sázkové kanceláře také celou situaci odlehčili druhou možností, na co si v souvislosti s Rathem vsadit. Kdyby se skutečně dostal poslanec z vazby na velikonoční pondělí, kde by ho strávil?

"Nelze vyloučit, že se po čase stráveném v cele rozhodne regenerovat a vyrazí za teplem do JAR, na Seychely, Velikonoční ostrovy," říká s úsměvem Ondřej Vích, hlavní bookmaker Fortuny.

Další variantou je třeba buštěhradský zámek (ze zakázky na jeho opravu měl pocházet úplatek), bohoslužba v Týnském chrámu nebo koupel v řece Ganze.

Autor:

Další z rubriky

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Najdete na iDNES.cz