Praha hostí další pokerový turnaj, při němž už teď padl světový rekord

EPT. Na pražský díl série European Poker Tour přijely stejně jako před rokem stovky profesionálních hráčů. Snímek je právě z loňského turnaje. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

6 2011
Prosinec v hlavním městě nejsou jen vánoční trhy, vůně svařeného vína nebo trdelníku. Letos patří začátek adventní doby v Praze pokeru. Jeden skončil a hned začíná druhý. V hotelu Hilton se rozehrál turnaj série European Poker Tour.

Většině profesionálních hráčů vlastně stačilo jen na Vyšehradě nasednout na metro, svézt se pár zastávek a za pár minut vystoupili v dějišti dalšího turnaje. Z hotelu Corinthia Towers se pokerová smetánka přesunula do Hiltonu.

V Corinthii v pondělí večer vyvrcholil pražský díl prestižní série World Poker Tour. V Česku se turnaj WPT konal vůbec poprvé v historii a přihlásilo se do něj rekordních 571 hráčů. Z vítězství 460 tisíc eur (přes 11 milionů korun) se radoval Andrej Patejčuk.

To už se ale rozehrál ve stejně luxusních prostorách konferenčního sálu hotelu Hilton turnaj EPT. Do Prahy se Evropská tour vrací opět po roce. A podobně jako WPT láká ty největší hvězdy českého i světového pokeru. Stačí jen zaplatit vstupní částku. Buy-in do hlavního turnaje pražské EPT činí 5 300 eur.

Hraje i Hansen

Spekulovalo se, že dvě pokerové legendy Daniel Negreanu a Gus Hansen dorazí už na turnaj WPT. Ale slavný dánský hráč Gus Hansen dorazil až do Hiltonu na EPT. Ke stolu se posadil už první den. Zatím si drží průměrný počet žetonů.

Už první den zasáhl do bojů na stolech i třinecký Martin Staszko, kterého čeká znovu konfrontace s Piem Heinzem z Německa. Případný souboj s finálovým přemožitelem ze Světové série v Las Vegas, kde Staszko získal 98 milionů korun, bude pikantní i proto, že oba profesionálové hájí barvy herny PokerStars, hlavního sponzora turnaje.

"Tím, že je to v Česku, tak je to pro mě malinko významnější než jiná EPT. Budu se snažit hrát co nejlíp, tak abych uspěl," citovala Staszka agentura ČTK.

Kdyby neuspěl on, přeje si, aby se mezi nejlepší dostal jiný Čech. Určitě to však nebude Jan Škampa, vítěz EPT z roku 2010, který vypadl v průběhu prvního dne.

Turnaj sice začal v pondělí a potrvá do soboty, kdy se rozehraje finálový stůl, ale už v neděli překonala pražský díl EPT Guinnessův světový rekord. PokerStars totiž k oslavám deseti let své existence uspořádala on-line turnaj, do něhož se přihlásilo 200 000 hráčů.

"Mohlo hrát ještě více lidí, ten turnaj byl vyprodán před startem, ale technické možnosti nás momentálně limitují na těch dvě stě tisíc hráčů," řekl pro ČTK jeden z pořadatelů Ondřej Drebota. Doposud byl v Guinessově knize zapsán rekord z roku 2009, kdy opět pod hlavičkou PokerStars hrálo přes internet 149 tisíc hráčů.

Autor:


Další z rubriky

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.

Najdete na iDNES.cz