Paroubek, či Topolánek? Bookmakerům vychází volební triumf ČSSD

Paroubek, nebo snad Topolánek? Hlavními favority voleb jsou ČSSD a ODS. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

20 2009
V Kramářově vile bude tenhle rok pořádně rušno: premiéra v demisi Mirka Topolánka tam v květnu vystřídá nový předseda vlády Jan Fischer, po podzimních předčasných volbách do Poslanecké sněmovny pak bude mít sídlo šéfa české vlády nového rezidenta. A podle bookmakerů by to měl být Jiří Paroubek, předseda sociálních demokratů.

Přestože předčasné volby budou nejspíš až v říjnu, sázková kancelář Fortuna kurzy nabízí už nyní. "Je to stále aktuální téma. Čím déle to budeme mít v nabídce, tím víc bude tahle sázka sledovaná," řekl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Bahník.

Kdo si myslí, že vyhraje ČSSD, bude mít na tiketu kurz 1,40. Největším konkurentem Paroubka a spol. by měla být ODS, na které se dá v případě vítězství vydělat 2,7násobek vsazené částky.

 KURZY NA JEDNOTLIVÉ STRANY
 ČSSD  ODS  KSČM  KDU-ČSL  SZ  JINÁ
 1,40  2,70  100  200  350  100

Na další politické strany už jsou kurzy zajímavější. Věříte třeba komunistům? Bookmakeři na ně vypsali kurz 100. Na Stranu zelených dokonce 350!

Se zelenými se pojí i další sázka: dostanou se vůbec do Poslanecké sněmovny? Podle kurzů ne. Stejně můžete tipovat i na lidovce, kteří by se naopak do Sněmovny dostat podle bookmakerů měli.

 DOSTANOU SE DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY?
   KDU-ČSL  Strana zelených
 ano  1,28  2,15
 ne  3,03  1,55

Sázkařům by mohl pomoci průzkum, který minulý týden zveřejnila agentura STEM. Podle něj má nyní ČSSD osmiprocentní náskok před ODS. Zelení by se do Sněmovny dostali (5,59 %), naopak KDU-ČSL ne (4.39). -čtěte Svržení vlády Paroubkovy preference nesnížilo, ukázaly průzkumy

"Sázky na politiku jsou v Česku celkem populární. Samozřejmě se nedají srovnávat třeba s fotbalem, ale všimnou si jich i ti, kteří jinak nesází," uvedl Bahník.

Politické sázky nejsou v Česku žádnou raritou. Nedávno lidé například tipovali, jestli padne vláda nebo kdo vyhraje slovenské prezidentské volby.

Autor:

Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Najdete na iDNES.cz