Odklad voleb vynesl sázkaři 15 tisíc korun. Tušil, že se tataři nedohodnou

Za výhru si sázkař pořídí nové brzdové destičky a sádrokarton na dům. | foto: Profimedia.cz

18 2009
Zrušení předčasných parlamentních voleb naštvalo většinu obyvatel republiky. Předseda ČSSD Jiří Paroubek, jenž datum odpískal, však minimálně jednomu člověku udělal radost. Jiří z Teplic vsadil tisíc korun na to, že hlasování o nových poslancích neproběhne v říjnu ani listopadu. A vyhrál 15 500 korun.

"Byla to jasná výhra," řekl sázkař. "Tušil jsem, že se ti naši tataři nedohodnou," dodal na adresu politiků. Kurz na konání říjnových nebo listopadových voleb byl velmi nízký. V kolonce "jiný termín" už bylo číslo o dost zajímavější: 15,5. Což byl nejvyšší kurz, jenž v průběhu handrkování politiků neustále rostl.

Pan Jiří si však zprvu prý nebyl příliš jistý, zda má vsadit. "Když jsem si v novinách přečetl, že poslanec Melčák chce napadnout i listopadové datum, měl jsem jasno a hned vyrazil do sázkové kanceláře," řekl.

"Pak jsem se dozvěděl, že to byl omyl, že Melčák volby napadnout nechtěl. Stejně jsem ale čekal, že se politici stihnou pohádat a volby nebudou," uvedl.

Radost nakonec přišla ze strany velmi nečekané. V úterý mu pomohl Paroubek svým překvapivým prohlášením, že volební dohodu nedodrží.

Peníze přijdou panu Jiřímu na účet až 1. prosince. "V té době už bude jasné, že říjnový ani listopadový termín to nebude," vysvětlil mluvčí sázkové kanceláře Petr Šrain.

Sázkař už však ví, co si za výhru pořídí. "Nové brzdové destičky a sádrokarton na dům, který zrovna opravuji," řekl.

Volební tikety platí dál

Na politiku sází často, podle něj to bývá jistější než sport. Například během posledních prezidentských voleb vyhrál tři tisíce korun díky tomu, že se Václav Klaus protlačil do třetího kola. Zda vsadí na volby i v květnu, zatím není rozhodnutý.

Sázkaři, kteří tipovali na volební výsledky, si mají tikety schovat. Budou jim platit, až se volby jednou uskuteční. I když v té době už bude jiná situace, je možné, že se změní preferenční a volební průzkumy, podle nichž se tipující rozhodují.

"V těchto případech však zůstávají sázky vždy platné. Je to stejné, jako když bude na US Open Roger Federer vyhrávat, pak začne pršet a on si v šatně podvrtne kotník. Lidé před tím také vsadili za jiných okolností," uvádí Šrain.

Další z rubriky

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Najdete na iDNES.cz