Odklad voleb vynesl sázkaři 15 tisíc korun. Tušil, že se tataři nedohodnou

Za výhru si sázkař pořídí nové brzdové destičky a sádrokarton na dům. | foto: Profimedia.cz

18 2009
Zrušení předčasných parlamentních voleb naštvalo většinu obyvatel republiky. Předseda ČSSD Jiří Paroubek, jenž datum odpískal, však minimálně jednomu člověku udělal radost. Jiří z Teplic vsadil tisíc korun na to, že hlasování o nových poslancích neproběhne v říjnu ani listopadu. A vyhrál 15 500 korun.

"Byla to jasná výhra," řekl sázkař. "Tušil jsem, že se ti naši tataři nedohodnou," dodal na adresu politiků. Kurz na konání říjnových nebo listopadových voleb byl velmi nízký. V kolonce "jiný termín" už bylo číslo o dost zajímavější: 15,5. Což byl nejvyšší kurz, jenž v průběhu handrkování politiků neustále rostl.

Pan Jiří si však zprvu prý nebyl příliš jistý, zda má vsadit. "Když jsem si v novinách přečetl, že poslanec Melčák chce napadnout i listopadové datum, měl jsem jasno a hned vyrazil do sázkové kanceláře," řekl.

"Pak jsem se dozvěděl, že to byl omyl, že Melčák volby napadnout nechtěl. Stejně jsem ale čekal, že se politici stihnou pohádat a volby nebudou," uvedl.

Radost nakonec přišla ze strany velmi nečekané. V úterý mu pomohl Paroubek svým překvapivým prohlášením, že volební dohodu nedodrží.

Peníze přijdou panu Jiřímu na účet až 1. prosince. "V té době už bude jasné, že říjnový ani listopadový termín to nebude," vysvětlil mluvčí sázkové kanceláře Petr Šrain.

Sázkař už však ví, co si za výhru pořídí. "Nové brzdové destičky a sádrokarton na dům, který zrovna opravuji," řekl.

Volební tikety platí dál

Na politiku sází často, podle něj to bývá jistější než sport. Například během posledních prezidentských voleb vyhrál tři tisíce korun díky tomu, že se Václav Klaus protlačil do třetího kola. Zda vsadí na volby i v květnu, zatím není rozhodnutý.

Sázkaři, kteří tipovali na volební výsledky, si mají tikety schovat. Budou jim platit, až se volby jednou uskuteční. I když v té době už bude jiná situace, je možné, že se změní preferenční a volební průzkumy, podle nichž se tipující rozhodují.

"V těchto případech však zůstávají sázky vždy platné. Je to stejné, jako když bude na US Open Roger Federer vyhrávat, pak začne pršet a on si v šatně podvrtne kotník. Lidé před tím také vsadili za jiných okolností," uvádí Šrain.Další z rubriky

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Najdete na iDNES.cz