Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Německý jackpot znovu nepadl, příště se bude hrát už o 35 milionů eur

V Německu se hraje o obří jackpot, ve středu 28 milionů eur nikdo nevyhrál. | foto: Profimedia.cz

29 2009
Německo dál čeká na šťastného výherce jackpotu. Ve středu se hrálo o 28 milionů eur, tedy přibližně 786 milionů korun, ale do kombinace sedmi čísel se znovu nikdo netrefil. V sobotu už tak obří suma vzroste na 35 milionů eur.

1, 3, 15, 24, 38, 47 a superčíslo 0.

Tahle čísla byla ve středu večer tažena, ale nikdo je neuhodl. Jackpot nepadl už pojedenácté za sebou. Informaci společnost Lotto, která hru provozuje, potvrdila na svých internetových stránkách.

Lotto

V jackpotu ve středu bylo 28 milionů eur, v sobotu se bude hrát už o 35 milionů. V přepočtu půjde o skoro miliardu korun.

Pravěpodobnost, že jackpot padne je 1:140 milionům. Výherce musí trefit šest základních čísel a jedno superčíslo.

Dosavadní německý rekord je 45 milionů eur, současná suma je třetí nejvyšší v historii. Už příští týden ale může poskočit na druhou historickou příčku.

Hodně blízko vítězství byli tři sázející, kteří ale netipli správné superčíslo. I bez toho si ale každý vydělal 949 tisíc eur, skoro 26 milionů korun.

Jackpot tak v sobotu znovu vzroste - přibližně na 35 milionů eur, což je zhruba 958 milionů korun! V německé historii půjde o třetí nejvyšší výhru. Rekord zatím drží prosinec 2007, kdy se hrálo o 45,3 milionů eur.

Pravděpodobnost, že někdo správně zakřížkuje všech sedm čísel, byla ve středu 1:140 milionům. Pro srovnání: na Slovensku byla nedávno při hře o rekordní jackpot pravděpodobnost 1:14 milionům. -čtěte Rekordní jackpot na Slovensku padl. Šťastný výherce bere 11 milionů eur

Středeční losování provázel obrovský zájem. "Bylo prodáno přes 13 milionů tiketů," upřesnil pro iDNES.cz Mathias Yagmur ze společnosti Lotto."

Pravidla německého Lotta jsou neúprosná: ten, kdo chce vyhrát jackpot, musí správně nakombinovat šest čísel a přidat k nim jedno superčíslo. Tučnou odměnu bere jen ten, kdo uhodne všechna čísla.

Autor:


Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz