Měl jsem dluhy a bál se - vyhrožovali mi zbraní, popisuje úplatný fotbalista

Marcel Schuon se postaral o porážku svého týmu. A dostal za to desítky tisíc eur.

10 2009
První fotbalista se přiznal: ovlivnil jsem zápas a dostal za to zaplaceno. Čtyřiadvacetiletý Marcel Schuon, který dřív hrál i za prvoligový Stuttgart, se totiž dostal do finanční krize a nabídka sázkařského gangu mu proto přišla vhod.

"Vydírali mě, strašili," řekl německý fotbalista pro deník New York Times. "Ten člověk mi tvrdil, že si mě najde všude, kamkoliv přijdu. Měl jsem strach, protože jsem věděl, že má zbraň."

Člověk, o kterém dřív talentovaný obránce mluví, se podle německých médií jmenuje Nurettin G., který je v současné době ve vazbě.

Turecký člen sázkařského gangu využil Schuonových finančních problémů. Spadl do nich neuváženým sázením - prohrával a půjčoval si. A pak prohrával ještě víc.

Sázkařský skandál

Všechno o ovlivňování evropských sportovních zápasů

Dluhy vzrostly na desítky tisíc eur. Schuon neměl šanci je splatit. A tak přispěchal Nurretin - obránci Osnabrücku v dubnu nabídl 20 tisíc eur, když se postará o porážku 0:3 proti Augsburgu. Druholigový zápas tímto výsledkem skutečně skončil.

"Lidi jako Nurettin si své oběti vybírají právě v sázkových kancelářích. Sází totiž zhruba devadesát procent fotbalistů, které jsem ve svém životě potkal," řekl Schuon. "A pak už jen stačí, když si nadělají dluhy. Jako já."

Schuon je prvním fotbalistou, který se po vypuknutí sázkařského skandálu přiznal, že ovlivňoval zápasy. V květnu v Osnabrücku skončil a přestoupil do Sandhausenu hrajícího jen třetí ligu. A tam ho před pár dny vyhodili. Právě kvůli podezření, že se podílel na sázkařských podvodech.

Přitom mladý obránce patřil k velkým talentům. Už v deseti letech si ho vybral Stuttgart, kde se postupně propracoval až do prvního týmu, přestože neodehrál ani jeden bundesligový zápas. Dokonce hrál v německých mládežnických reprezentacích. V roce 2007 pak přestoupil do Osnabrücku.

Schuon je už druhým hráčem Osnabrücku, který je spojován se sázkařským skandálem. Podezření padlo i na Thomase Reichenbergera, jenž dřív působil působil třeba v Leverkusenu, Frankfurtu nebo Chotěbuzi. Zkušený útočník ale narozdíl od Schuona všechna obvinění odmítá. -čtěte Dostal peníze a postaral se o porážku. Německý fotbalista ale nařčení odmítá

Autor:

Další z rubriky

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Najdete na iDNES.cz