Legendy pokeru jsou v Praze. Na prestižním turnaji hraje i Staszko

SEBERE ZASE VÝHRU? Třinecký hráč Martin Stazsko hraje na prestižním turnaji WPT v Praze o další miliony. | foto: AP

1 2011
Nová hvězda českého pokeru Martin Staszko to bez hraní dlouho nevydržel. Po fantastickém úspěchu ve Světové sérii, kde vyhrál skoro 100 milionů, se přihlásil do turnaje prestižní World Poker Tour. Třinecký Staszko v pražském hotelu Corinthia bojuje o další velkou výhru s legendami populární karetní hry.

Je to vůbec poprvé v historii, kdy se v Česku hraje tak slavný turnaj. Vždyť právě díky sérii WPT se stal poker celosvětovým fenoménem. Za téměř deset let se WPT stala zavedenou značkou, živé přenosy se vysílaly do 150 zemí a jednotlivé turnaje se pořádaly na několika kontinentech. Teď je čtrnáctou evropskou zastávkou Praha.

Kongresový sál hotelu Corinthia Tower, který se tyčí do výšky nad Nuselským mostem, se proměnil v jedno velké kasino. Stovky hráčů od čtvrtka sedí u stolů, s maximálním soustředěním sledují karty a přihazují čipy. Nechybí celá česká špička - třeba Jan Škampa, Martin Hrubý nebo hrdina posledních měsíců Staszko.

Bydlí jako Bush

Skromný pokerový boháč z Třince Martin Staszko bude při EPT ubytován v prezidentském apartmá hotelu Hilton. Dostane se mu tedy stejné cti jako kdysi americké hlavě státu Georgeovi Bushovi mladšímu.

Výše prémie za vítězství v tuto chvíli ještě není přesně známa. Bude záležet, kolik se zaregistruje hráčů. Buy-in (startovné) činí tři a půl tisíce eur. Takže rozhodně půjde o miliony. Možnost dostat se do main eventu pražské zastávky série WPT měli možnost i on-line hráči, kvalifikace probíhala na bwin.com. Společnost bwin je totiž jedním ze sponzorů turnaje.

V pátek by měli dorazit také dvě legendy pokeru - Daniel Negreanu a Gus Hansen. Finálový stůl je na programu v pondělí. Na internetu ho můžete sledovat v přímém přenosu. Světová pokerová tour letos vyvrcholí v lasvegaském kasinu Bellagio.

Na prestižní turnaj WPT navazuje v Praze další velký klání pokerových hráčů. Začíná už v pondělí a koná se jen několik stanic metrem dál. Evropskou pokerovou tour hostí hotel Hilton v Karlíně. Zúčastní se ho i finalisté z listopadové Světové série. Němce Pia Heinze znovu vyzve Martin Staszko. 

Čeští fanoušci pokeru se tak mohou těšit na bohatou prosincovou nadílku a sledovat, kdo si pod vánoční stromeček dá nadité balíky peněz.

Autor:

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Najdete na iDNES.cz