Kometě bookmakeři nevěří, novým favoritem na hokejový titul je Plzeň

JEDNOU TO STAČILO. Podle bookmakerů je největším favoritem na titul před začátkem semifinále Plzeň. Kometě Brno nevěří, i když ve čtvrtfinále vyřadila Spartu. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

24 2012
Před začátkem play-off hokejové extraligy experti českých sázkových kanceláří vypsali kurzy na zisk mistrovského titulu. Věřili Spartě, ale ta ve čtvrtfinále selhala s Kometou Brno. Novým favoritem je před startem semifinále Plzeň, další soupeř Brňanů.

Na zisk titulu pro Kometu Brnu se vsázelo před zápasy předkola vyřazovacích bojů s průměrným kurzem 24:1. Jenže Brňané bookmakery překvapili. Kladno vyřadili snadno 3:0 na zápasy a ve čtvrtfinále pak šokovali i Spartu. Sérii ovládli 4:2 a postoupili do semifinále.

Ani to však tvůrce kurzů nepřesvědčilo, Kometě v boji o titul bookmakeři nevěří a vypsali na ni nejvyšší kurz ze čtyř semifinalistů. Sázkaři by v případě vítězství Brna získali pětinásobek vkladu. Favoritem série je totiž Plzeň.

Vše o play-off

Program, výsledky, statistiky a další...

Přečtěte si o vyřazovacích bojích extraligy více ZDE.

Západočeši, kteří přemohli Zlín až díky gólu amerického útočníka Nicolase Johnsona v závěru rozhodujícího sedmého duelu, jsou podle kurzů také největším favoritem na celkové vítězství. Plzeň se tak vrátila do role, v níž byla u sázkových kanceláří už před sezonou.

Ve druhé sérii přisuzují bookmakeři úspěch Pardubicím, ačkoliv i mistr z roku 2010 musel při cestě do semifinále použít sedm duelů v souboji s Vítkovicemi. A postoupil díky senzačnímu obratu v poslední minutě základní hrací doby a prvních sekundách prodloužení.

Pardubice však mají jen o něco vyšší kurzy než plzeňští hokejisté. Liberec vyřadil České Budějovice ze všech nejrychleji 4:1, přesto na premiérový titul podle expertů českých sázkovek nedosáhne. Bookmakery k této úvaze možná přivedl fakt, že Liberec v minulosti čtyřikrát právě v semifinále skončil.

Na druhou stranu je třeba připomenout slova hokejového experta Martina Hostáka: "Vyhrát vlastně může úplně kdokoliv." A bookmakeři se navíc v prognózách před měsícem mýlili.

Kdo získá mistrovský titul?

Kurzy českých sázkových kanceláří před startem semifinále

Plzeň                  2,40 2,30 2,40 2,35
Pardubice           2,90 2,80 2,80 2,75
Liberec               4,50 4,80 4,00 4,50
Kometa Brno      5,00 5,00 4,80 5,00

Kurzy jsou v pořadí Tipsport, Fortuna, Chance, Sazka. Synot Tip vypsal jen kurzy na postup ze semifinále.

Autor:

Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Najdete na iDNES.cz