Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kdyby chobotnice Paul sázela, vyhrála by 150násobek počátečního vkladu

NEJLEPŠÍ SÁZKAŘ. Chobotnice Paul si mohla pěkně vydělat, kdyby své tipy jen neroztrubovala do světa, ale taky si vsadila. | foto: AP

13 2010
Nejlepším sázkařem fotbalového mistrovství světa se stává... Chobotnice Paul! Kdybyste během šampionátu sázeli podle tipů hlavonožce z akvária v Oberhausenu, z tisícovky byste po turnaji měli 150 tisíc korun.
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

Paul během šampionátu, který se konal v Jižní Africe, tipoval všechny zápasy německého týmu a finále Nizozemsko - Španělsko. Všech osm utkání trefil.

Ať už v tom byly nadpřirozené schopnosti světoznámé chobotnice nebo jen fígl zaměstnanců Mořského světa, mohli jste pěkně vydělat, kdybyste Paulovi věřili. Tak dobré rady jste na internetu či v televizi nenašli.

Zakumi, maskot světového poháru v JAR.MS ve fotbale

Přečtěte si všechno podstatné o kurzových sázkách na mistrovství světa ve fotbale, které se hraje v JAR

Schválně počítejte:

Konzervativnější variantou bylo vsadit vždy tisíc korun, čistou výhru si ponechat a na další utkání vložit zase jenom tisíc korun. V takovém případě by čistá výhra z celého šampionátu činila skoro devět tisíc korun.

Odvážnější (ale výnosnější) možností bylo začít sázet s tisícikorunou a v dalším zápase vsadit vždy celou výhru. V takovém případě by se vaše konto během celého mistrovství rozrostlo o zhruba 153 tisíc korun.

A kdybyste místo tisícovky začali třeba s deseti tisíci, výhra by přesáhla jeden a půl milionu!

Zástupci českých sázkových kanceláří nicméně přiznávají, že lidé podle Paula ve velkém nesázeli a spoléhali se hlavně na vlastní intuici.

Jaké byly kurzy

Paul znovu předpověděl vítězství NěmeckaNěmecko - Austrálie (4:0) 1,53
Německo - Srbsko (0:1) 5,42
Německo - Ghana (1:0) 1,41
Německo - Anglie (4:1) 1,88
Německo - Argentina (4:0) 1,65
Německo - Španělsko (0:1) 2,00
Německo - Uruguay (3:2) 1,37
Španělsko - Nizozemsko (1:0 v prodl.) 1,55
Kurzy na první tři zápasy ve skupině jsou na výsledek po 90 minutách. Kurzy na zápasy play-off (od čtvrtého zápasu dál) jsou na vítěze v zápase včetně prodloužení a penalt (postupující). Kurzy sázkové kanceláře Tipsport.

Chcete si spočítat různé varianty výher a nevíte, jak se se sportovními kurzy pracuje? Je to jednoduché: vklad vynásobte kurzem a dostanete výhru. Pokud chcete být hodně přesní, můžete ještě odečíst manipulační poplatek (pohybuje se od 0 do 10 procent), se kterým jsme ale v článku nepracovali.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze