Jen šílenec mohl být po úterních výsledcích Ligy mistrů milionářem

Liverpool - Lyon: domácí Dirk Kuijt (vpravo) se snaží uniknout Edersonovi z Lyonu. | foto: AP

22 2009
Taky jste v úterý večer vztekle roztrhali několik lístečků ze sázkových kanceláří? Přitom ještě odpoledne jste byli přesvědčeni, že na večerních zápasech fotbalové Ligy mistrů prostě musíte vydělat. Tipy, které stály na tiketu, byly přece "tutovky".

Jenže pak se probudila černá můra sázkařů po celém světě. "Když klopýtne jeden favorit, je to pro sázkaře zkáza. Tak extrémní výbuch, který nastal v úterý, ale nepamatuju," řekl Petr Šrain z Fortuny.

Úterní krachy fotbalových obrů vejdou do sázkařských dějin. Sázkaři prodělali, sázkové kanceláře počítají milionové výdělky. Odhaduje se, že jen čeští sázkaři vyhodili během jediného večera okny zhruba 40 milionů korun! Věřili totiž jistotě, což se při sázení většinou vyplácí, ale tentokrát to byl nečekaný krok do záhuby.

Barcelona ostudně zakopla s Kazaní, outsiderem z Tatarstánu. Glasgow Rangers prohráli doma s podceňovaným soupeřem z Rumunska. Ani Inter Milán nedokázal na svém stadionu zdolat Dynamo Kyjev. A co víc, Liverpool padl před vlastními fanoušky v souboji s Lyonem a Arsenal nedokázal udržet vítězství na hřišti Alkmaaru.

Pokud by se našel "šílenec", který by na jeden lístek naskládal všech pět správných výsledků a vsadil na to tisícovku, stal by se rázem milionářem! Kurzy z překvapivých výsledků by se totiž násobily, načež by vytvořily astronomický kurz zhruba 4 300:1. A pak jsou počty jednoduché: kurz krát tisíc vložených korun rovná se 4,3 milionu! Za stovku byste vyhráli 430 tisíc.

V republice se však nikdo takový nenašel, přesto outsideři způsobili v úterý poplach. Nejen na hřišti, ale taky mezi sázkaři. Tipsport a Fortuna, dvě největší sázkové kanceláře v zemi, vydělaly na šokujícím úterý zhruba 25 milionů korun. "Například na výhru Barcelony bylo u nás vsazeno 4,5 milionu korun. Souboj Barcelony s Kazaní byl vůbec nejsázenějším zápasem dne," uvedl Jiří Hadrava z Tipsportu.

Abyste si udělali představu, výhra Kazaně se objevila jen na 125 tiketech. Obvykle bývá takový tip spíš recesí, jenže tentokrát vyšel. Větší kurzovní rozdíl v jednotlivém utkání už těžko najdete: zatímco na výhru Barcelony se kurz pohyboval jen lehce nad 1,10 ku jedné, ruský mistr byl vysoko nad 10,00.

Možná nejvíc doplatil na překvapivé úterní výsledky jeden sázkař z Liberce, který u Tipsportu vsadil 50 tisíc na čtyři zápasy. Tři mu vyšly, jenže Arsenal mu vidinu příjemné výhry zhatil. Kdyby londýnský tým neinkasoval v Alkmaaru gól na 1:1 ve 3. minutě nastavení, sázkař mohl na svůj tiket získat 375 tisíc. Takhle přišel i o těch svých 50 tisíc.

Úspěch outsiderů nebolí jen ponížené favority.Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.

Najdete na iDNES.cz