Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak Šulc rozsekne hokejovou aféru? Bookmakeři mají jasno: Odebere body

Přijde hokejová Plzeň (na snímku v modrém) o body? Na verdikt Stanislava Šulce v kontumační aféře si lze vsadit | foto: Martin Adamec, MAFRA

18 2010
Hokejová extraliga s napětím očekává páteční rozhodnutí ředitele extraligy ohledně neoprávněného startu pětice hráčů Plzně, Mladé Boleslavi a Kladna. A bookmakeři mají jasno: podle nich zvolí Stanislav Šulc zlatou střední cestu, tedy odebrání bodů.

Šéf nejvyšší domácí soutěže svůj verdikt oficiálně oznámí v pátek v pravé poledne. Rozhodnutý je už zřejmě nyní, ale své stanovisko do té doby nikomu nesdělí.

kurzy

ponechání výsledků i bodů -  kurz 2,8
odebrání bodů bez započtení bodů soupeři - kurz 1.8
kontumace - kurz 5

To vyvolává pochybnosti, zda není tato sázková příležitost zneužitelná. "Pokud by si naši bookmakeři nebyli jistí, tak by podobný kurz nevypisovali," říká Petr Šrain, tiskový mluvčí Fortuny.

"Navíc mají k dispozici nástroje, jak tomu předejít," naznačil. Je tedy jasné, že tato příležitost bude důsledně monitorovaná a v případě podezřelých vkladů může Fortuna příjem sázek pozastavit.

Šulc při svém zvažování volil ze tří možností, z nich mohou sázející vybírat.

První je ponechání výsledků i bodů dosažených na ledě, na tuto příležitost vypsala Fortuna kurz 2,8. Druhou je odebrání bodů bez jejich započtení soupeřům, na což je nejnižší kurz 1,8. Poslední varianta - tedy kontumace - má nejvyšší kurz 5.

"Naši bookmakeři si myslí, že k této variantě nakonec nedojde, ačkoli ji šéf hokejové extraligy opakovaně označoval jako nejschůdnější," poznamenal Šrain.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze