Jak se člověk cítí, když vyhraje milion? To se nedá popsat, říká sázkař

POMOC ZE ŠVÉDSKA. Henrik Sedin z Vancouveru (v bílém) se trefil půl minuty před koncem zápasu s Torontem. Pomohl tak českému sázkaři k milionové výhře. Ilustrační foto. | foto: AP

3 2011
Tak dlouho se sázkař ze Strakonic snažil pokořit milionovou metu, až se mu to povedlo. Několikrát už byl blízko, ale dočkal se až před Vánocemi. "Konečně," oddychl si.

Na tiketu měl sázkař šest zápasů - od fotbalu přes hokej až k volejbalu. Celkový kurz se vyšplhal na 56,27, což při sázce 19 800 korun včetně manipulačního poplatku znamená výhru 1 012 860 korun.

"Už jsem několik podobných tiketů měl a někdy byl i hodně blízko, ale nakonec to vždycky nevyšlo," poznamenal sázkař v rozhovoru, který zprostředkovala sázková kancelář Tipsport. "Tiket jsem sestavoval celé odpoledne, čehož ovšem vůbec nelituju. To je můj životní úspěch!"

Sázkař tipuje tiketVysoké výhry

Články o vysokých výhrách, ale i neskutečných prohrách. Připomeňte si velké sázkařské příběhy

Bylo těžké vybrat si zápasy, které dáte na tiket?
Snažil jsem se získat co nejvíce informací. Třeba jsem se zajímal o to, jaké počasí je v Gelsenkirchenu, kde hrálo Schalke s Kölnem. Kdyby se mělo hrát na těžkém terénu, asi bych si nebyl tak jistý, že domácí vyhrají.

V NHL jste vsadil na gól útočníka Henrika Sedina z Vancouveru v souboji s Torontem. Švéd vás pořádně napínal, výhru Canucks jistil půl minuty před koncem zápasu.
No jo, bylo to při power play, když hosté odvolali brankáře. Měl jsem štěstí. Když vidím, kolikrát puk těsně mine branku… Na druhou stranu, sázka na gól Henrika Sedina byla logická. V zápasech odehraje přes dvacet minut a chodí i na přesilovky.

Sledoval jste průběh zápasů?
Pouze ty, které se hrály přes den. Na noční jsem nečekal, šel jsem si lehnout. Ale nervózní jsem samozřejmě byl. Výsledky jsem zjišťoval druhý den ráno v práci. Koukám, ono to vyšlo! Bylo mi fajn, to se nedá popsat.

Možná bylo dobře, že jste neznal vývoj basketbalového utkání mezi San Antoniem a Memphisem. Hráči obou týmů vám doslova ušili skóre na míru. Stačilo, aby v zápase vstřelili o bod méně a…
…neměl bych nic. Byla to prostě klika, bez ní se nevyhrává. San Antonio střílí spíše více bodů, tak jsem to zkusil. Musím uznat, že ti kluci to zmákli dobře.

Osmnáctitisícový vklad je poměrně odvážný. Tohle je vaše běžná sázka?
Není to moje klasická hra, za takové peníze jsem sázel poprvé. Do sázek vkládám obvykle kolem čtyř a půl tisíce korun. Vklad jsem vyloženě postavil tak, abych dosáhl na milion.

Podívejte se na výherní tiket. Kliknutím otevřete sázenku celou.

Tiket, na který sázkař ze Strakonic vyhrál přes milion korun.
Autor:
Témata: Vysoké výhry

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz