Internetové sázení má úspěch, libují si kanceláře. Češi nové službě propadli

Papírové tikety budou možná za pár let minulostí. Češi objevují kouzlo internetu. | foto: Profimedia.cz

27 2009
Internetové sázení spustilo pět českých společností teprve před třemi týdny. Přesto už teď tvrdí: zájem předčil naše očekávání. Na pohodlí, kdy si můžete vsadit z vlastního obýváku, se zkrátka zvyká rychle.

"Tržbami na internetu jsem byl až zaskočen, tak velký zájem jsme rozhodně nečekali," tvrdí Petr Knybel, ředitel Tipsportu. "V oboru sázení pracuju dost dlouho na to, abych mohl říct, že tomu alespoň trochu rozumím. Tentokrát jsem se ale seknul pořádně. Odhadoval jsem totiž zhruba šestkrát menší tržby, než ve skutečnosti jsou."

Přesná čísla ovšem Tipsport z konkurenčních důvodů nezveřejnil. Narozdíl od Fortuny, která už má přes 10 tisíc zaregistrovaných klientů. "Zcela to naplnilo naše očekávání. Cíle, které jsme si před spuštěním internetového sázení dali, se nám zatím daří plnit," pochvaloval si tiskový mluvčí společnosti Tomáš Bahník.

Ministerstvo financí povolilo internetové sázení až od 5. ledna. Do té doby byli Češi odkázáni na zahraniční společnosti. "Kvůli tomu se nám za minulý rok snížily tržby. Teď se to snad srovná," doufá Knybel.

O internetovém sázení na iDNES.cz

Ano, na internetové sázení se zvyká rychle. Můžete zůstat v obýváku, ležet v posteli nebo jet třeba v tramvaji - vsadit si můžete odkudkoliv. A tak se chytli i Češi.

"Může za to hlavně fakt, že domácí kanceláře jsou Čechům přeci jen bližší. Můžou sázet u značky, kterou dobře znají a které věří," myslí si Bahník.

Další důvod přidal ředitel Tipsportu: "Spousta lidí si uvědomuje, že sázení na zahraničních webech bylo nelegální. Tak teď raději přešli na české společnosti, když mají tu možnost."

"Také je to určitě tím, že internet je stále dostupnější a je to zkrátka pohodlnější," přidal prozaický důvod Pavel Krejčí, hlavní bookmaker Synot tipu.

Hlavně díky nové službě se české společnosti těší na vyšší zisky. V roce 2009 by měl internet zajistit až třetinu veškerých sázek. "Internetové sázení je fenomén. Stačily tři týdny a u nás už převýšilo sázení přes telefon," liboval si Krejčí.

Co vy, už jste zkusili vsadit na internetu?

Autor:


Další z rubriky

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Máte doma nebezpečné hračky?
Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled a újmy se projeví klidně až za dlouho. Přitom jsme jen chtěli udělat svým dětem radost.

Najdete na iDNES.cz