Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Holdingu Synot loni stoupl zisk o 300 milionů

Synotu se minulý rok dařilo, zvýšil zisky. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

26 2009
Holding Synot, který mimo jiné ovládá sázkovou kancelář Synot Tip a loterijní společnost Synot Lotto, vydělal v minulém roce o desítky procent víc než v letech předchozích. Celkový obrat za rok 2008 činil skoro deset miliard korun, zisk před zdaněním dosáhl 732 milionů korun.

Obrat tak oproti roku 2007 vzrostl o 20 procent, zisk je vyšší o víc než 300 milionů.

Synot informaci zveřejnil ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"Celkové výnosy dokumentují rostoucí výkonnost a efektivitu hospodaření holdingu," pochvalovala si generální ředitelka holdingu Kateřina Luisa Daňhelová. "Věřím, že i v letošním roce pozici lídra na loterijním trhu obhájíme."

Holding Synot sdružuje více než padesát společností. Mezi nimi i sázkovou kancelář Synot Tip a Synot Lotto podnikající v oblasti loterijních her.

Právě tyto dvě společnosti se 1. dubna spojí. "Chceme vytvořit silnou a velkou loterijní společnost. Měníme pozici své společnosti Synot Tip z předního poskytovatele kurzových sázek na lídra celého loterijního trhu," uvedla Daňhelová. "Naším cílem je mít veškerá technická zařízení, hardware i software, on-line kontrolu provozu, obchodní procesy, komunikaci a administrativu pod jednou střechou."

Čísla za minulý rok už zveřejnily i další sázkové společnosti na českém trhu. Sazka loni utržila 8,1 miliardy korun, Tipsport oznámil meziroční pokles tržeb o zhruba desetinu na asi pět miliard korun a Fortuna naopak růst o přibližně šest procent na zhruba 3,7 miliardy korun.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze