Praha hostí pokerové hvězdy. Překonají další turnaje rekordy?

PADNOU REKORDY? Ve středu v Hiltonu startuje Eureka Poker Tour, na který naváže prestižní turnaj European Poker Tour. Loni padaly rekordy, co letos? | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

4 2012
České hlavní město se v prosinci tradičně stává Mekkou světového pokeru. Do Prahy míří nejlepší hráči z celého světa a bojují o trofeje i tučné prémie. Od středy v hotelu Hilton začíná turnaj ze série Eureka Poker Tour, na který naváže prestižní European Poker Tour (EPT).

Jeden turnaj začal, druhý odstartuje ve středu, pak třetí, čtvrtý... Z Prahy je Las Vegas střední Evropy. Světová špička i česká elita míří do hlavního města za pokerem. Po World Poker Tour v Corinthii přebírají štafetu dva podniky pod hlavičkou PokerStars.net.

V prvním patře hotelu Hilton se koná od středy do neděle druhý ročník série Eureka Poker Tour, která je určená především pro hráče ze střední a východní Evropy. "Eureka je mladší sestřička European Poker Tour. Výší buy-inu je dostupnější," říká Ondřej Drebota z pořádající společnosti.

Eureka Poker Tour 2011

Připomeňte si premiérový ročník turnaje.

Vklad do Eureky je tisíc sto eur, EPT má přitom buy-in přes pět tisíc eur. Loni - to se hrálo ještě na Smíchově - se turnaje zúčastnilo 329 hráčů. A zatímco minulý rok v Česku celá série začínala, druhý ročník Eureka Poker Tour v Praze končí. Už se hrálo v Lotyšsku, Bulharsku i Chorvatsku.

Čeká se, že by letošní pražská zastávka mohla tu loňskou překonat. Účast na Eurece potvrdilo několik pokerových profesionálů, zúčastnit by se měli i jedni z nejlepších Čechů - Martin Hrubý a Martin Staszko. Muže zřejmě potěší i přítomnost krásné britská profesionálky Liv Boerreová.

Turnaje Eureka a European Poker Tour 2012 v Praze

Všechny informace o prestižních turnajích pod hlavičkou PokerStars.com se dozvíte ve speciální příloze.

Všichni hráči v neděli mohou jen sjet výtahem do kongresového sálu hotelu Hilton a suchou nohou přejít do dějiště dalšího turnaje. Odstartuje totiž European Poker Tour, větší a známější série. V Praze se koná už pošesté.

Loňská zastávka EPT byla - co se týče velikosti prize poolu (téměř pět milionů dolarů) - největším turnajem v České republice. Hrálo celkem 722 hráčů a Martin Finger z Německa si odnesl výhru ve výši 720 tisíc eur.

Kromě nejznámějších pokerových hráčů na světě v čele s Gusem Hansenem European Poker Tour v Praze láká i celebrity původně z jiných oblastí. Loni se zúčastnil třeba legendární tenista Boris Becker.

Padnou další rekordy i letos? V sobotu 15. prosince je na programu finálový stůl.

Autor:

Další z rubriky

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Najdete na iDNES.cz