Pokerový turnaj v Praze překonal rekord. Českým hvězdám se nedařilo

REKORD. Turnaj Eureka Poker Tour v pražském Hiltonu překonal rekord. | foto: Tomáš Stach

7 2012
Optimistické odhady organizátorů Eureka Poker Tour v pražském hotelu Hilton byly naplněny. Do pokerového turnaje se přihlásil rekordní počet hráčů. Vítěz dostane více než tři a půl milionu korun.

Jeden člen z pořádající firmy PokerStars.net před startem turnaje prohlásil: "Budeme mít velkou kliku, tak překonáme hranici 400 hráčů." Ve čtvrtek večer se mohl radovat, do hlavního turnaje série Eureka Poker Tour se registrovalo 650 hráčů. To je téměř dvakrát více než při prvním ročníku v minulém roce.

Pokerové profesionály i o něco slabší hráče lákal především nízký buy-in, vstupní částka byla ve výši 1 100 eur. Vítěz se může těšit na 140 tisíc eur, což je v přepočtu přes tři a půl milionů korun. Celkem získá peníze 72 nejlepších.

Už teď je jisté, že mezi ně nebudou patřit dva dlouhodobě nejlepší čeští hráči. Martin Staszko a Martin Hrubý ze stáje PokerStars Pro vypadli z turnaje už první den. Do pátečního druhého dne vydrželo 183 hráčů.

Nejlepší z domácích je zatím Daniel Havlík, která zhruba polovinu žetonů co chipleader. Se 165 900 žetony vede Mark Daubach z Belgie. Přitom do Eureky se vůbec nemusel přihlásit. "Jsem rekreační hráč. Do Prahy jsem přiletěl s kamarádem na úplně jiný turnaj, ale nakonec jsme se rozhodli zůstat i na tenhle," vysvětlil Daubach.

Finálový stůl je na programu v nedělní poledne. V neděli zároveň startuje v Hiltonu populární European Poker Tour, kde si budou moct české hvězdy spravit chuť. Organizátoři očekávaí rekordní zájem také o tento turnaj.

Autor:


Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Najdete na iDNES.cz