Pokerový turnaj v Praze překonal rekord. Českým hvězdám se nedařilo

REKORD. Turnaj Eureka Poker Tour v pražském Hiltonu překonal rekord. | foto: Tomáš Stach

7 2012
Optimistické odhady organizátorů Eureka Poker Tour v pražském hotelu Hilton byly naplněny. Do pokerového turnaje se přihlásil rekordní počet hráčů. Vítěz dostane více než tři a půl milionu korun.

Jeden člen z pořádající firmy PokerStars.net před startem turnaje prohlásil: "Budeme mít velkou kliku, tak překonáme hranici 400 hráčů." Ve čtvrtek večer se mohl radovat, do hlavního turnaje série Eureka Poker Tour se registrovalo 650 hráčů. To je téměř dvakrát více než při prvním ročníku v minulém roce.

Pokerové profesionály i o něco slabší hráče lákal především nízký buy-in, vstupní částka byla ve výši 1 100 eur. Vítěz se může těšit na 140 tisíc eur, což je v přepočtu přes tři a půl milionů korun. Celkem získá peníze 72 nejlepších.

Už teď je jisté, že mezi ně nebudou patřit dva dlouhodobě nejlepší čeští hráči. Martin Staszko a Martin Hrubý ze stáje PokerStars Pro vypadli z turnaje už první den. Do pátečního druhého dne vydrželo 183 hráčů.

Nejlepší z domácích je zatím Daniel Havlík, která zhruba polovinu žetonů co chipleader. Se 165 900 žetony vede Mark Daubach z Belgie. Přitom do Eureky se vůbec nemusel přihlásit. "Jsem rekreační hráč. Do Prahy jsem přiletěl s kamarádem na úplně jiný turnaj, ale nakonec jsme se rozhodli zůstat i na tenhle," vysvětlil Daubach.

Finálový stůl je na programu v nedělní poledne. V neděli zároveň startuje v Hiltonu populární European Poker Tour, kde si budou moct české hvězdy spravit chuť. Organizátoři očekávaí rekordní zájem také o tento turnaj.

Autor:

Další z rubriky

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Najdete na iDNES.cz