Dostal peníze a postaral se o porážku. Německý fotbalista ale nařčení odmítá

THOMAS REICHENBERGER. Podle německých médií měl dostat peníze od sázkařského gangu, aby zařídil prohru. On vinu odmítá. | foto: www.vfl.de

30 2009
Dřív dával góly v německé Bundeslize, teď je fotbalista Thomas Reichenberger podezřelý, že se nechal uplácet sázkařským gangem. Zkušený útočník ale všechna podezření odmítá.

"Mohu vás všechny ujistit, že jsem v žádném případě nebyl v kontaktu se sázkařskou mafií. Se skandálem, který hýbe evropským fotbalem, nemám nic společného," citoval hráče německý deník Bild. "Nikdy jsem od nikoho nedostal peníze, abych hrál špatně."

Reichenberger v současné době hraje až třetí ligu za VfL Osnabrück. Dřív ale působil třeba v Leverkusenu, Frankfurtu nebo Chotěbuzi. I proto jeho příběh německé fotbalové příznivce tak zajímá.

Jakému nařčení se vlastně pětatřicetiletý střelec brání?

Podle Bildu měl Reichenberger inkasovat 25 tisíc eur (přes 650 tisíc korun), aby jeho tým na konci minulé sezony prohrál v Norimberku. Povedlo se - Osnabrück podlehl 0:2.

Tyto spekulace ale pořádně namíchly prezidenta klubu Dirka Rasche. Osnabrück totiž i kvůli této porážce sestoupil do třetí ligy. Na záchranu mu chyběly dva body...

"Je jen jedna věc, kterou mohu říct: jestli se skutečně prokáže, že někteří hráči ovlivňovali zápasy v náš neprospěch, budeme proti nim postupovat všemi dostupnými právními prostředky. Tohle jim neprojde," hrozil v německých médiích Rasch.

Zdá se, že Reichenbergerovi začaly černé časy. Nejenom, že musí vysvětlovat podíl na sázkařském skandálu, ale navíc ztratil důvěru klubového vedení. Vždyť od zveřejnění kauzy odehrál ve dvou zápasech dohromady jen dvacet minut. Dřív přitom nastupoval pravidelně...

Kdo další se chytne do vyšetřovatelských sítí?

Autor:

Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na iDNES.cz