Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dobře jsem si zahrál, říká Staszko, nový hrdina světového pokeru

POKEROVÁ ARÉNA. Finálový stůl pro Světovou sérii, ponořený do fialového přítmí, byl působivou scénou velké pokerové bitvy. | foto: AP

9 2011
Las Vegas (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Jak dramatické bylo finále Světové pokerové série, v němž Martin Staszko skončil druhý, vystihl nejlépe jeho otec Rudolf. "Ještě, že té hře nerozumím, to by mě trefil šlak," prohlásil zhruba v polovině hry a objednal si pátou whisky.

Oba rodiče českého hráče pomohli utvořit v lasvegaském divadle Rio vynikající atmosféru, která připomínala spíš mimořádný fotbalový zápas.

"Už ho uduš!" skandovala slezským nářečím Staszkova matka Žofie, která teprve v tuto chvíli svému synovi dojatě odpustila, že před rokem opustil jisté zaměstnání v nošovické automobilce a stal se profesionálním hráčem pokeru: "Stejně jsi nejlepší, Martínku," políbila svého syna ve chvíli, kdy Staszkův soupeř Pius Heinz vyhrál poslední hru a získal tak náramek pro světového šampiona.

BLUFUJE? Finalista Světové pokerové série Pius Heinz z Německa klamal očima a

BLUFUJE? Finalista Světové pokerové série Pius Heinz z Německa klamal očima a chránil se před pohledem soupeře kapucí.

VESELÁ BITVA O MILIONY. V podání Martina Staszka je mnohahodinové pokerové

VESELÁ BITVA O MILIONY. V podání Martina Staszka je mnohahodinové pokerové klání o desítky milionů dolarů příležitostí mít dobrou náladu.

Staszko v té chvíli zůstával naprosto klidný, on to jinak neumí. Počkal tři minuty, po které ležel Pius Heinz kdesi hluboko pod svými nadšenými fanoušky, a pak svého soupeře objal. "Dobře jsme si zahráli, ne?" řekl mu.

Po celý turnaj působil mnohem klidněji než všichni čeští fanoušci, kteří mu stáli těsně za zády a hlasitě zpívali. "Když se brácha narodil," okomentoval to Staszkův mladší bratr Roman, "v porodnici mu vyoperovali nervy."

Fotogalerie

Hned v první minutě hry vsadil Staszko všechny své žetony, a jelikož vyhrál, vyřadil z turnaje třetího v pořadí, Američana Lamba. "Věděl jsem, že se nesmím nechat zastrašit," okomentoval svůj riskantní tah, po kterém zůstal u stolu pouze ve dvojici s Heinzem.

Jestliže měl na začátku turnaje štěstí, ke konci ho opustilo - dvě velmi vyrovnané partie s Němcem nakonec prohrál a fascinující pokerový souboj tak po šesti hodinách skončil.

Novináři se pak neustále ptali Staszka na peníze, které v Las Vegas vydělal, ale on na jejich otázky neuměl odpovědět. "Nevím, co s těmi 98 miliony podniknu," prohlásil. "Ale jedno mi dochází. Tyhle peníze už by mi měly vystačit do konce života."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze