Na Landu alias Žita se dá vsadit: zda uspěje v rallye či jako kouč

Český slavík 2012 - Daniel Landa aka Kouzelník Žito | foto:  Dan Materna, MAFRA

28 2012
Zpěvák Daniel Landa se rozhodl nebýt Danielem Landou. Teď si říká kouzelník Žito 44 a chce si plnit dětské sny. Mezi jeho "kejkle" patří také sportovní výkony. Nyní si na jeho úspěch můžete vsadit: zda zazáří v rallye, jako mentální kouč či uspořádá koncert pro sto tisíc lidí.

Sázková kancelář Fortuna podruhé během několika málo týdnů pohotově reaguje na aktuální společenské dění a po kurzech na příští přítelkyni slavného hokejisty Jaromíra Jágra se dá nyní vsázet na Daniela Landu, tedy spíše kouzelníka Žita 44.

Bývalý zpěvák, herec a skladatel se rozhodl, že si pomocí různých odvážných kousků splní sny a zároveň trochu změní společnost. Na lidi ostatně apeloval v ostrém projevu při sobotním udílení cen Český slavík (více o projevu ZDE).

"Mým cílem je umístění do čtvrtého místa na mistrovství světa v rallye," prohlásil Landa. Fortuna vypsala kurz 250:1 na to, že se Landa do konce roku 2014 umístí v jakémkoliv závodě MS v kategorii WRC. Kurz je hodně vysoký, i když čtyřiačtyřicetiletý Landa už zkušenosti se závoděním má. Ale ne v tak těžkých podmínkách.

Dalším Landovým cílem je dostat fotbalisty Sigmy Olomouc, jimž pomáhá s mentálním tréninkem, do dvou let do finále Ligy mistrů. "Jsem čaroděj, tak nikdy neříkejte nikdy," tvrdí Landa. Bookmakeři Fortuny tomu však moc nevěří. Na účast Olomouce v semifinále nejprestižnější klubové soutěže v příštích dvou sezonách vypsali hodně vysoký kurz - 1000:1.

Nejreálněji vidí Fortuna třetí Landovu kejkli - koncert pro sto tisíc lidí. Takový megakoncert by byl mezi českými hudebníky rekordní. Vsadit si můžete s kurzem 20:1.

"Danielu Landovi, respektive Žitovi 44, sebevědomí rozhodně nechybí. Pokud se mu je podaří plnit, uvěřím, že je skutečným čarodějem. Pokud si opravdu tak věří, nabízím mu sázku - když zkombinuje všechny tři uvedené sázkové příležitosti na jeden tiket a vsadí 10 korun, bude bojovat o výhru 50 milionů," říká Michal Hanák, hlavní bookmaker společnosti.

Autor:


Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Najdete na iDNES.cz